Výrobci audiovizuálních technologií urychlují vývoj nástrojů pro “Touchless Retail”

888 zobrazení

Současná situace související s přísnými hygienickými opatřeními vyvolanými globální COVIDovou pandemií vyvolává řadu otázek, jak lépe předcházet šíření nákazy v prostorech s velkou hustotou osob, jako jsou například provozovny v retailu.

Vedle metod zajištění fyzického odstupu uvažují klíčoví výrobci AV o technikách, které by tento fyzický odstup doplnily nástroji pro účinné a současně ale spolehlivé nedotykové (touchless) ovládání audiovizuálních prostředků, jako jsou samoobslužné kiosky.

Jedním z leaderů v oblasti vývoje nástrojů pro práci v digitálním prostředí audiovizuálních technologií je společnost ULTRALEAP, která již v roce 2019 přišla na trh s produktem STRATOS Inspire.

STRATOS Inspire je chytrý způsob, jak rychle konvertovat dosud dotykové způsoby ovládání aplikací pomocí dotykových obrazovek do nedotykové formy. Řešení využívá metodu zvukových vln pro snímání polohy a pohybu ruky a jednotlivých prstů.

Vedle produkční verze řešení je k dispozici vývojový kit STRATOS Explore, který vedle laboratorní verze produktu nabízí SW vývojové prostředí, řadu předpřipravených demo scénářů, přístup k vývojářské komunitě apod. – to vše s cílem zajistit co nejproduktivnější konverzi nebo vývoj nových nedotykových aplikací.

Doposud bylo podobné řešení pojímáno jako zajímavá alternativa k dotykovým metodám, která měla své uplatnění spíše v oblasti zábavy, digitálních her, virtuální realitě a podobně. Teprve současná doba, kdy se hledají nové metody v oblastech retailu, které by měly trvale nahradit méně hygienicky přijatelné dotykové metody ovládání veřejně přístupné AV techniky, přinese nepochybně zvýšený zájem i o produkt STRATOS Inspire.

V případě zájmu AV MEDIA zprostředkuje demonstraci produktu STRATOS Inspire a poskytne cenovou nabídku.

Zdroj a foto: POPAI CE