Velká soutěž o nejlepší zmrzlinu léta začíná

4183 zobrazení

Chuťově vynikající, krásná na pohled, z čerstvých sezónních surovin a třeba i efektně naaranžovaná a podle vlastní originální receptury. Taková má být vítězka Velké zmrzlinové soutěže, která začíná od 17. července a poběží do 17. srpna. Zúčastnit se jí může zdarma jakákoli cukrárna, kavárna či restaurace nabízející v létě zmrzlinové osvěžení, ať už v Praze nebo jinde v České republice. 

300s

Prostřednictvím mobilní aplikace Yelp budou podniky hodnotit sami jejich zákazníci, jejichž udělené hvězdičky rozhodnou. Yelp je celosvětově rozšířená aplikace pro mobilní telefony, která se zaměřuje na vyhledávání a hodnocení lokálních podniků a služeb. Od roku 2013 působí i v České republice.

Tipem na nejlákavější mraženou dobrotu teď může přes Yelp přispět opravdu kdokoli. Podmínkou je pouze stažení příslušné aplikace do chytrého telefonu nebo přes webový prohlížeč. Pak už jen zbývá dostat chuť na dobrou zmrzlinu a následně ji vyhodnotit.

Doporučení k nám nepíšou vybraní recenzenti, ale úplně běžní zákazníci – aktivní lidé, kteří ve svém okolí objevili nějakou zajímavou službu a chtějí se o svou zkušenost podělit s ostatními,“ říká organizátorka soutěže Michaela Plesníková, ředitelka české pobočky Yelp.

Yelp tuto Velkou zmrzlinovou soutěž vyhlašuje právě od 17. července, na který letos připadá Národní den zmrzliny, svátek oblíbený v USA už od poloviny 80. let.

Do soutěže o podnik s nejlepší zmrzlinou se může připojit i kterákoli cukrárna, kavárna či restaurace s letní zmrzlinovou nabídkou.

„Vítáme všechny, kteří by chtěli dát o své skvělé zmrzlině vědět ostatním,“ vzkazuje možným účastníkům Michaela Plesníková.

Své hlasy mohou lidé dávat na Yelp dávat pomocí hvězdiček, které obvykle doprovází i slovní komentář.

Nejlépe hodnocená zmrzlina z konkrétního podniku bude vyhlášena 17. srpna na webových stránkách služby Yelp. Tam budou každý týden uveřejněny i zajímavé tipy na ověřená místa, která by neměla ujít vaší pozornosti. Ocenění se navíc dočká i 10 nejaktivnějších recenzentů, kterým služba nabídne zdarma účast na nejrůznějších gurmánských ochutnávkách.

Tradici slavit třetí neděli v červenci jako Národní den zmrzliny založil v USA v roce 1984 prezident Ronald Reagan. Ten byl totiž velkým milovníkem zmrzliny a této oblíbené národní pochoutce věnoval rovnou celý měsíc červenec.  Právě v USA, kde se zkonzumuje nejvíc zmrzliny na světě,  vznikl o 21 let později i Yelp.

 

Více o podmínkách soutěže najdete na zde. A aplikaci si můžete stáhnout pro jednotlivá mobilní zařízení: pro Apple nebo pro Android.

 

Zdroj: yelp.cz

Foto: pixabay.com