UGO představuje zdravé školní svačinky

V září začíná škola a mnoho rodičů se zamýšlí, jaké svačinky dát svým dětem do školy. Společnost Kofola prostřednictvím své značky UGO radí, jaké zdravé školní svačinky pro děti připravit. 

Správná školní svačinka má umět více než jen zasytit během školní přestávky. Především má dodat dětem energii, má pomoci udržet pozornost během vyučování, odolat nezdravým lákadlům v automatech a zároveň děti naučit správným stravovacím návykům.

Podle odborníků není třeba připravovat velké svačinky, když dítě dostatečně snídá a chodí na oběd. Součástí každé svačinky, ať už malé nebo velké, by ale vždy mělo být čerstvé ovoce nebo zelenina.

UGO tip: pokud chtějí rodiče dát dětem zeleninu, kterou by jinak asi neměly chuť chroupat, jako je třeba celer, řepa nebo špenát, pak jim k jejich oblíbenému ovoci stačí přibalit UGO lahvičku. Tím školák rafinovaně získá spoustu výživných látek ze zeleniny v podobě, která je pro něj lákavější. UGO lahvičky totiž kombinují zeleninové a ovocné šťávy, takže jsou sladké a tedy pro děti přijatelnější, než čistě zeleninové koktejly nebo samotná syrová zelenina.

ugo lahvičky

Ovoce a zelenina ve formě šťáv jsou lehce stravitelné, proto se hodí už pro děti od 3 let. Lahvičky navíc padnou i do dětské ruky, svou barevností děti zaujmou a jsou velké tak akorát pro jejich žízeň, neboť jsou v balení po 250 ml. Navíc jsou paskalizované, takže na rozdíl od klasických džusů si šťávy zachovávají chuť i cenné živiny jako čerstvé ovoce a zelenina. Díky přirozeně sladké chuti ovoce dětem také více chutnají i bez přidaného cukru či jiných sladidel.

Pozor na exotické nebo příliš kyselé ovoce. To může u menších dětí způsobovat alergickou reakci.

Pokud si školák nestíhá ráno dát pořádnou snídani nebo třeba pokud je mezi snídaní a obědem příliš velký rozestup, je třeba mu přibalit do aktovky vyváženou svačinu.

více tortil

Vhodné je jakékoliv kváskové pečivo třeba s čerstvým sýrem nebo luštěninovou pomazánkou a kouskem zeleniny. Takovou svačinu mohou děti střídat s ovocnými nebo zeleninovými saláty, kašemi nebo domácími dezerty s chia semínky.

 

Zdroj a foto: Kofola

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010