Stovky rodin v Novém Bydžově oslavily otevření nového Rákosníčkova hřiště

Minulou sobotu v Novém Bydžově proběhlo slavnostní otevření Rákosníčkova hřiště. To si obyvatelé vybojovali v napínavém hlasování společnosti Lidl, které proběhlo na začátku tohoto roku. 

LIDL - Rákosníčkova hřiště - logo

Nové hřiště stojí na louce u sportoviště na Revoluční třídě a pro veřejnost bylo za účasti vedení města otevřeno v sobotu 14. 5. Děti si mohly vyzkoušet nové houpačky a prolézačky s motivem Rákosníčka i vlastnoručně vyzdobit plot. Bavil je bohatý program včetně vystoupení Michala z Kouzelné školky. 

Rákosníčkovo hřiště Nový Bydžov - Nesvadba - small

Nové dětské hřiště v hodnotě 1,5 milionu korun vybojovali obyvatelé Nového Bydžova v hlasování společnosti Lidl. Hlasovali poctivě celý únor a s 29 039 hlasy byli jen o 75 hlasů za úplným vítězem kategorie.

Hřiště v Novém Bydžově je druhým letošním hřištěm a celkově již jednašedesátým. Děti nejvíce bavilo plnění disciplín, za které byly odměněny dárkovou taškou, a také vlastní kreativní výzdoba dřevěného plůtku kolem hřiště. Úspěch slavilo samozřejmě vystoupení Michala Nesvadby, který je s Rákosníčkovými hřišti spojen od samého začátku, i další divadelní vystoupení o Rákosníčkovi.

 „Hlasování bylo letos opravdu napínavé, město Nový Bydžov vedlo od úplného počátku, ale na konci se na něj velmi rychle začala dotahovat Hostivice, která jej v posledních dnech o pár hlasů předběhla! Obyvatelé Nového Bydžova ale neztratili elán a bojovali až do úplného konce.popsala vítězství Nového Bydžova Zuzana Ritterová, koordinátorka projektu Rákosníčkova hřiště. „Spolupráce s městem při stavbě hřiště byla výborná. Město dokonce přislíbilo, že bude hřiště monitorováno bezpečnostní kamerou. Těší nás, že dáváme hřiště do dobrých rukou.“ dodala.

Rákosníčkovo hřiště Nový Bydžov - celé

Společnost Lidl staví Rákosníčkova hřiště již pátým rokem. Letos jich postaví dalších jedenáct a zaokrouhlí tak jejich počet na celkových 70.

Při realizaci konceptu se společnost Lidl spojila s autorem oblíbené kreslené postavičky Zdeňkem Smetanou, který byl nápadem nadšen a podpořil ho. Dětská hřiště se symbolem pohádkového Rákosníčka jsou určena zejména dětem předškolního věku a nabízí jim k aktivnímu hraní velkou prolézačku, pískoviště, šikmou horolezeckou stěnu, lanovou překážku, a nechybí ani kolotoč a houpačky. Na oplocené hřiště se vešel i domeček, své místo tu mají i lavičky a zpevněná plocha pro kočárky.  

O prvním letošním otevření Rákosníčkova hřiště v Hostivici jsme psali zde. Více o výsledcích hlasování se dozvíte zde.

 

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři