Společnost Cinema City otevřela první megaplex v České republice

Společnost Cinema City, která provozuje v České republice třináct multikin, otevřela svůj první megaplex. Největší tuzemské kino se nachází v nové části pražského obchodního Centra Chodov a své brány všem návštěvníkům otevírá již 11. října 2017. Nový megaplex nabídne divákům celkem 18 sálů vybavených nejmodernějšími technologiemi, široký výběr filmů i formátů, VIP zónu a rozšířenou nabídku občerstvení včetně vlastní restaurace. 

Megaplex je u nás zcela nový pojem, kterým posouváme zážitek z návštěvy kina na novou úroveň. Nový megaplex se stane místem, kde si každý návštěvník přijde na své. Nabízí se mu totiž nekonečně mnoho variací, jak si užít film dle svých preferencí. Chceme v lidech zanechat zážitek a dopřát jim nadstandardní služby,“ uvedl Robert Švec, marketingový ředitel Cinema City. 

Diváky čeká celkem 18 nových sálů, s celkovým počtem 2635 míst, z toho 3 sály ve VIP zóně, které nabídnou opravdu exkluzivní zážitek, jeden sál 4DX se speciálními efekty a 3 sály s nejmodernější multi-prostorovou zvukovou technikou Dolby Atmos. Plátna osvítí unikátní laserové projektory, díky kterým je obraz ještě ostřejší, než na který byli doposud diváci zvyklí.

„Laserové projektory budou mít v České republice premiéru a my doufáme, že si je zákazníci rychle oblíbí,“ komentuje otevření nové pobočky Robert Švec.

Megaplex Cinema City se stane největším centrem filmové zábavy v České republice. Pro milovníky intenzivního filmového zážitku bude přichystaný speciální 4DX sál, ve kterém zažijí film opravdu na vlastní kůži. Sedadla a samotný kinosál jsou vybaveny high-tech technologiemi, které
v synchronizaci s akcí na plátně docílí větší reálnosti a pocitu, jako by byl návštěvník přímo
v dění filmových trháků. Pocit dokreslují také speciální doprovodné efekty, jakými jsou voda, vítr, blesky, vůně a nově také sníh.

 „Jsem potěšen, že můžeme otevřít v České republice již třetí 4DXTM sál, a to při příležitosti otevření našeho prvního megaplexu. Obliba 4DX stále stoupá a v nově vybudovaném kinosále nabídneme divákům tu nejlepší technologii, největší počet efektů, prostě maximální filmový zážitek,“ uvedl Robert Švec, marketingový ředitel společnosti Cinema City.

4DX technologii vyvinul v roce 2009 jihokorejský řetězec CJ CGV, který pro rozvoj 4DX sálů založil samostatnou společnost CJ 4DPLEX. Jedním ze strategických partnerů CJ 4DPLEX je
i společnost Cinema City International, největší provozovatel kin ve střední a východní Evropě a provozovatel sítě kin Cinema City v České republice.

„Cinema City konceptu 4DX věří a vidí v něm skvělou možnost, jak filmovou zábavu znovu posunout o krok kupředu a nabídnout divákům to nejlepší, co dnešní technologie umožňují,“ dodal Robert Švec.

Technologie 4DX má dvě základní části. První z nich je speciálně přestavěný a upravený sál, ve kterém je specifický systém větráků, světel, zařízení pro tvorbu mlhy, bublin a sněhu. Nejdůležitějším prvkem kinosálu jsou 4DX sedačky pro pohyb do všech směrů, v nichž je zabudovaný subwoofer pro tlakovou simulaci nárazů a další efekty jako jsou vůně nebo voda. V podlaze sálu je instalována ocelová konstrukce, která mění celý sklon hlediště, čímž se dynamika pohybu značně umocňuje. Podlaha a stěny i sedačky jsou osazeny množstvím ovladačů, které celý systém spojují a vedou do řídící projekční kabiny a do technického zázemí, kde se ukrývají tlakové nádoby s vodou, vzduchem a s vonnými esencemi. Podle přesně naprogramovaných instrukcí, takzvaných motion dat, která jsou ve stoprocentní synchronizaci s filmem, jsou během projekce do sálu posílány pokyny, kdy má systémem proudit voda, vítr nebo vůně nebo pohyb sedaček. Druhá a technicky nejnáročnější část s důrazem na maximální přesnost a načasování je přídavná 4DX stopa, která doplňuje stopu pro zvuk a obraz filmu na plátně.

„Zajímavostí je, že vývojáři občas k jednomu filmu dělají více 4DX stop, pro každou zemi jinou, podle konkrétních požadavků diváků a provozovatele,“ dodal Robert Švec.

 

Dokonalý obraz dokreslí skvělé multi-prostorové ozvučení Dolby Atmos. Tato technologie je vlajkovou lodí společnosti DOLBY. Jedná se o špičkové ozvučení celého sálu za pomoci desítek reproduktorů. Dolby Atmos může pracovat až se 128 samostatně ovládanými reproduktory a zajistit tak naprosto dokonalý multi-prostorový zvuk.

Novinkou je také VIP zóna, kterou jistě ocení ti, kteří si rádi užívají luxusu, soukromí
a nadstandardní služby. Zóna VIP nabídne 3 sály s ještě pohodlnějšími polohovatelnými sedačkami, vlastní restaurací a neomezenou konzumaci popcornu a nealkoholických nápojů. Vzhledem ke svému uspořádání je VIP zóna jako stvořená pro příjemný večer ve dvou, nebo zorganizování firemní prezentace či uzavřené akce.

 

Zdroj a foto: Cinema City

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partner