Síť kaváren CrossCafe pokračuje v expanzi

Počet kaváren s logem CrossCafe se tak vyšplhal na třináct. Během tohoto roku řetězec plánuje otevření tří až šesti dalších kaváren a v tuto chvíli je jisté, že nabídku CrossCafe si budou moci vychutnat kromě Prahy a Plzně také obyvatelé dalších krajských měst. V květnu je na řadě Hradec Králové. Tržby CrossCafe činily v roce 2011 72 miliónů Kč, v roce 2012 se pak vyšplhaly na 91 miliónů Kč.

„Jsme velice rádi, že roste zájem o naše kavárny jak z řad zákazníků, tak z řad zájemců o franchisu,“ říká Jan Janák, zakladatel a majitel licence CrossCafe. „Zájemci o poskytnutí franchisy se nám hlásí téměř každý den. Pečlivě si ale vybíráme, takže naši značku svěříme někomu až po pečlivém prozkoumání,“ dodává Jan Janák.

Kde vidí Jan Janák důvody velkého zájmu o poskytnutí franchisy: „CrossCafe nabízí příznivější podmínky pro poskytnutí licence než nadnárodní značky, ale toto nepovažuji za hlavní důvod. Z jednání s adepty víme, že jejich důvody zájmu pramení z pozitivního vnímání značky a také prostředí, konceptu a řešení samotných kaváren a sortimentu, který poskytujeme zákazníkům. Myslíme, že nabízíme zajímavý styl, který je inspirován předními světovými kavárnami a je zároveň doplněn českým charakterem.“

CrossCafe se daří i ekonomicky, tržby v plzeňských kavárnách v roce 2012 vzrostly o 12 %, v Praze dokonce o 70 %. Celkové tržby CrossCafe činily v roce 2011 72 miliónů Kč, v roce 2012 se pak vyšplhaly na 91 miliónů Kč.

Kavárny CrossCafe vynikají originálním prostorem a prostředím. Každá kavárna je designově a funkčně navržena tak, aby celkově zpříjemňovala pobyt návštěvníků uvnitř. Podkresová hudba baví, ale neruší, jsou zde místa pro klidnou práci, stejně jako místa více společenská. Vybrané kavárny obsahují dětský koutek, jiné pak pracovní stoly se zásuvkami a lampičkami. Standardem všech kaváren je nekuřácké prostředí a wi-fi připojení.

Sortiment CrossCafe se vyznačuje důrazem na kvalitní suroviny a zdravý životní styl. Zákazníci zde najdou kávu nejvyšší kvality, kterou si mohou nechat připravit v nejrůznějších variacích tak, aby plně odpovídala jejich chuťovým preferencím. Pochutnat si mohou i na domácích dortech vlastních receptur, které jsou připraveny z kvalitních surovin bez náhražek. Ráno je možné vybírat z bohaté nabídky snídaní a přes den jsou v nabídce rozpékané i studené sendviče včetně salátu. Nově kavárny CrossCafe nabízejí i denní menu. K oblíbeným vitamínovým nápojům patří čerstvé šťávy z pomerančů a grapefruitů.

V Praze jsou kavárny CrossCafe situovány na Andělu, autobusovém nádraží na Florenci, v Atriu na Karlově náměstí, v Metropoli na Zličíně, další pak v ulicích Kateřinská a Štěpánská. V Plzni pak v ulicích Solní, Jungmannova, v Galerii Dvořák, na Anglickém nábřeží, na Doubravce, dvě kavárny pak v OC Olympia. Celkem má řetězec CrossCafe 13 poboček a další tři jsou ve výstavbě.

 

 

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

Podporujeme