Regionální potraviny se zabydlely v prodejnách BILLA také ve Zlínském kraji

4296 zobrazení

V roce 2015 BILLA, jak už náš portál informoval, spustila unikátní projekt na podporu lokálních výrobců, jimž nabízí možnost prezentovat své produkty ve speciálním regionálním koutku přímo v prodejnách. Dosud byl projekt spuštěn v sedmi krajích ČR. Od 1.6.2016 přibývají další dva – Zlínský a Pardubický.

Regionální regál v první fázi najde své místo v pěti prodejnách BILLA Zlínského kraje. Na zákazníky zde čeká skutečně bohatý sortiment čítající takřka dvě stovky produktů od 22 výrobců krajových specialit. Na své si přijdou milovníci křupavého pečiva, cukrovinek, džemů, sušeného ovoce a plodů, medu, uzenin, moštů, těstovin, lihovin či piv.

Z průzkumu, který pro společnost BILLA Česká republika provedla agentura Datank, vyplývá, že obyvatelé zdejšího regionu preferují spíše domácí potraviny – tuto možnost uvedlo 99 % respondentů. Více než třetina z nich navíc kvalitu a složení výrobku hodnotí jako nejvýznamnější kritérium, které rozhoduje o nákupu. Regionální regály představují unikátní způsob, jak uspokojit obě tyto potřeby, a zachovat přitom zákaznický komfort, kdy lze pořídit celý nákup pod jednou střechou.

V BILLE dbáme na přání zákazníků a rádi se jimi necháváme inspirovat. Rozšíření nabídky o lokální produkty v rámci celé republiky je nejen vyslyšením jejich preferencí, ale také dalším logickým krokem v naší dlouhodobé snaze o podporu české ekonomiky i snížení dopadů složitých dodavatelských procesů na životní prostředí,‟ přibližuje projekt regionálních potravin v BILLE její generální ředitel Jaroslaw Szczypka, a doplňuje: „V tuto chvíli spolupracujeme se ca 150 dodavateli, od kterých odebíráme více než 1000 regionálních položek. Od spuštění projektu jsme již prodali více než 25 milionů regionálních specialit! V tom vidím skutečnou podporu malých lokálních prvovýrobců.

S projektem BILLA regionálně se v roce 2015 seznámili obyvatelé Jihočeského, Středočeského, Libereckého, Ústeckého, Královehradeckého kraje a Prahy. V březnu 2016 se dočkali zákazníci v Jihomoravském kraji. Do konce 2016 BILLA plánuje rozšíření projektu do zbývajících krajů ČR.

 

Seznam prodejen BILLA s regionálním regálem ve Zlínském kraji od 1. 6. 2016:    

Uherské Hradiště, Holešov, Otrokovice, Zlín

zlinsky kraj

 

O regionálních potravinách v prodejnách BILLA v Praze jsme dříve psali zde a v Pardubickém kraji zde.

 

Foto: BILLA, ubytovanivcr.cz