Plzeňský Prazdroj uspěl se svými pivy na jedné z nejprestižnějších světových soutěží v Austrálii

Plzeňský Prazdroj si odnesl hned šest prestižních ocenění z největší světové pivní soutěže Australian International Beer Awards. O přízeň porotců se zde ucházelo téměř 2 200 piv od pivovarů všech velikostí z téměř čtyřiceti zemí celého světa.

 Odborná porota na prestižním klání v Melbourne ocenila stříbrnými medailemi hned dvě piva z Velkopopovického pivovaru, a to mezi světlými pivy plzeňského typu (pils) světlý ležák Kozel a rovněž Kozel Řezaný, který uspěl mezi pivy polotmavými. Z klání nealkoholických piv si stříbro odnáší i Birell Polotmavý.

Na bronzové stupínky pak mezi pivy Pils vystoupili hned dva zástupci z pivovaru Gambrinus – Excelent a Gambrinus Originál 10. Bronz si ze soutěže černých piv odnesl i Velkopopovický Kozel Černý.

Moc nás těší, že jsme uspěli ve světové konkurenci hned v několika kategoriích. Je to oceněním trvalé péče, kterou našim pivům věnujeme. Díky rostoucímu exportnímu úsilí si naše oceněná piva může dopřát stále více lidí v tradičních i nových exportních teritoriích. Export piv i s ní spojené české pivní kultury budeme nadále posilovat,“ uvedl ředitel pro marketing a inovace Plzeňského Prazdroj Grant McKenzie.

Soutěž v Melbourne vznikla v roce 1987 a postupně se z ní stalo jedno z nejprestižnějších klání, kam své produkty přihlašují všechny kategorie výrobců – od velkých pivovarů až po ty řemeslné. Počtem soutěžních vzorků se podle pořadatelů dokonce jedná o největší soutěž na světě.

Úspěšný byl Plzeňský Prazdroj se svými pivy na soutěži i v loňském roce, kdy získal čtyři medailová umístění, z toho dvě první místa pro Radegast Ryze Hořkou 12 a Kozel Černý.

 

Zdroj: Plzeňský Prazdroj

Foto: Plzeňský Prazdroj, brewsnews.com.au

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010