Novinka z Palírny vítězí i na poli designu. Etiketa vyhrála na prestižní soutěži Design Awards

Heffron z nejstarší palírny v Evropě, Palírny U Zeleného stromu, je oblíbený pro svou výraznou a zároveň velmi jemnou chuť. Nyní byl oceněn také za svůj vzhled. V mezinárodní designové soutěži získal stříbrnou medaili v kategorii Cena za design obalů 2020–2021. Inspirací pro vizuál lahve byly dopisy legionářů a jejich dlouhá cesta domů. Heffron je totiž jméno poslední lodi, která přepravovala legionáře z Ruska do Evropy.Tvůrcem oceněné etikety je grafický designer s mezinárodními zkušenostmi Martin Zouhar.

Soutěž „Design Award and Competition“ je nejprestižnější a nejvlivnější ocenění za design a poskytuje inspiraci pro designéry, umělce, architekty, značky a designové agentury. Logo vítězné ceny „Design Award“ symbolizuje designovou hodnotu oceněných produktů, projektů a služeb. Průhledná skleněná láhev Heffronu má štítek z texturovaného krémového papíru s perforovaným razítkem a místy lesklým lakem. Etiketa je potištěna třemi pantonovými barvami. “Výzvou pro mě bylo autenticky, poutavě a důstojně interpretovat hodnoty československých legií na značce,” říká Martin Zouhar, autor oceněného designu.

Martin Zouhar se specializuje se na spotřebitelské balení, branding a vizuální identitu. “Mezi mé nejoblíbenější designerské činnosti patří packaging a branding. Z designu obalu vychází celkový vizuální styl všech následující materiálů, stejně jako základní hodnoty a charakter, které si s sebou značka nese.  Heffron je typickým příkladem takové práce. Základní motiv a inspirace – národní cítění, hrdost na české legionáře a boj za svobodu je pro mě osobní záležitostí,” dodává autor etikety Martin Zouhar. V současné době je jeho hlavním klientem Palírna U Zeleného stromu, kde se stará o redesign současných značek a vývoj nových.

Heffron vznikl u příležitosti stého výročí návratu československých legionářů do vlasti. Ti bojovali v Rusku za první světové války. Heffron je název lodi, na které se poslední z nich v roce 1920 plavili z Vladivostoku přes Panamu zpět do Evropy. Základem Heffronu je pětiletý rum právě z Panamy, má lehce nasládlou chuť s nádechem vanilky a karamelu, po které následují doznívající dřevité tóny, které získal pětiletým zráním v dubových sudech. Stal se jednou z vlajkových lodí Palírny U Zeleného stromu.

Palírna U Zeleného stromu a.s.

Palírna U Zeleného stromu a.s. má ojedinělou historii, která začala již v roce 1518 udělením práva vařit pivo a pálit pálenku domu U Zeleného stromu v Prostějově. Jde o unikát nejen v Česku, ale v i rámci celé Evropy, kde neexistuje palírna s delší historií. Palírna U Zeleného stromu a.s. (též známá podle jednoho ze svých výrobků jako Starorežná Prostějov) je ryze česká firma, která je i bez cizího kapitálu druhým největším výrobcem lihovin v České republice. Mezi nejznámější značky patří Starorežná, Blend 42 Vodka či Hanácká vodka a zejména výjimečná česká žitná whisky „Stará žitná myslivecká“. Výrobky firmy jsou oceňovány pro svou chuťovou kvalitu medailemi na významných světových soutěžích a díky tomu firma své značky úspěšně vyváží. S produkty Palírny U Zeleného stromu a.s. se zákazníci mohou setkat v dalších dvaceti zemích pěti kontinentů. Na domácím trhu pak s firmou spolupracují při distribuci svých výrobků značky s nejvyššími společenskými ambicemi, jako jsou Koval, Dictador, Pushkin, Berentzen, Sobieski, MOKO rum a další.

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři