Nejdražší nákupní ulice světa

Nejdražší nájemné platí obchodníci na Páté Avenue v New Yorku. V novém žebříčku sestaveném realitní společností Colliers International si udržela první místo. Nájemné na této třídě stouplo za rok o 11 procent na 3 052 amerických dolarů za čtvereční stopu ročně. Stopa je zhruba 30,5 centimetrů.

Další medailové pozice patří Hongkongu, kde maloobchodní prodeje táhne hlavně turistika. Za pouhé tři měsíce zavítalo do Hongkongu přes 12 milionů turistů, což je o téměř 12 procent více než ve stejném období loňského roku.

Na čtvrté místo se kvůli obrovskému nárůstu nájemného dostala Madison Avenue v New Yorku a o jednu příčku tak odsunula londýnskou Old Bond Street, přestože tamní nájemné stouplo za poslední rok o pětinu.

Do první desítky nejdražších ulic světa podle výše nájmů se dostaly ještě Curych, Sydney, Milán a Paříž (Avenue des Champs-Élysées přitom klesla z pátého na desáté místo).

Nájemné v posledním roce rostlo hlavně díky expanzi mezinárodních a luxusních značek na nové trhy. Z celkem 129 zkoumaných tříd jich 69 vykázalo vyšší, 41 stabilní a 19 nižší meziroční průměrné nájemné. Nejpozoruhodnější růst zaznamenala Alberni Street ve Vancouveru, kde nájemné za rok stouplo o 43 procent.

V kontinentální Evropě nejvíce rostlo nájemné v Oslu (o 28,6 procenta), Kodani (o 22 procent),  Vilniusu a Litvě (shodně o 18,8 %). Naopak nejvíce klesaly nájmy na hlavní třídě v Sofii (o 34,2 procenta) a Kyjevě (o 20 procent). Hlavní nákupní třída v Kyjevě zřejmě utrpěla otevřením nákupního centra Ocean Plaza o dva kilometry dál, navíc na rozdíl od jiných měst jsou jejím problémem příliš velké maloobchodní jednotky.

 

Nejvyšší maloobchodní nájemné (za jednu čtvereční stopu)

 

 

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010