Lidl vymění ve všech prodejnách osvětlení

2938 zobrazení

Společnost Lidl masivně investuje do účinnějšího a zároveň šetrného osvětlení. Ve svých prodejnách začíná svítit LED zdroji. Ty jsou instalovány nejen v nových prodejnách, ale postupně zaváděny také v těch stávajících. Vyměnit ve všech prodejnách zastaralé zářivky za LED technologii se stihne během dvou let. 

Díky tomuto kroku ušetří Lidl 10 180 MWh energie ročně, což odpovídá roční spotřebě 4070 domácností. K tomu razantně sníží množství produkovaných emisí CO2, a to o 4560 tun za rok. Další výhodou je delší životnost LED osvětlení a možnost dalšího šetření energie za pomoci automatického řízení. Za tímto účelem jsou v zázemí prodejen instalována pohybová čidla.

Jako společensky odpovědná firma považujeme za přirozené chovat se k životnímu prostředí co nejšetrněji,“ vysvětluje mluvčí společnosti Zuzana Holá. LED technologii používá Lidl uvnitř prodejen i na parkovišti. 

Výměna osvětlení se plánuje také v logistických centrech v Cerhovicích a Měříně. Ve dvou dalších logistických centrech, která jsou otevřená v Brandýse nad Labem a Olomouci, se již svítí ekologicky.

Ze strany Lidlu jde přitom o další z mnoha kroků směrem k lepšímu životnímu prostředí. V nových prodejnách využívá přírodní chladiva nebo odpadní teplo z odváděného vzduchu. I díky tomu získal Lidl koncem loňského roku po auditu řízení spotřeby energie pro všechny své prodejny, logistická centra i centrálu certifikát ISO 50001. V neposlední řadě odebírá Lidl část elektrické energie vyrobené z obnovitelných zdrojů. V návaznosti na to podporuje také rozvoj elektromobility v České republice a v minulém roce začal instalovat rychlonabíjecí stanice pro elektromobily u svých prodejen.

 

Zdroj a foto: Lidl

 

 

 

RELATED ITEMS