Lidé se nyní nejvíce obávají o zdraví svých blízkých

478 zobrazení

Portál Mistoprodeje.czsi nechal agenturou InsightLab zpracovat rychlý průzkum názorů české veřejnosti na opatření zavedená vládou 14. října versus opatření z 28. října letošního roku.

Průzkumu, který probíhal v rámci pravidelného Omnibusového šetření, se zúčastnil reprezentativní vzorek české populace ve věku 18+ let v počtu 500 respondentů.

Největší obavy

Lidé se nyní v souvislosti s COVID-19 nejvíce obávají o zdraví svých blízkých (82 %), s odstupem pak o své zdraví (44 %) a o finanční dopady na sebe a svoji rodinu (37 %)

O zdraví svých blízkých mají největší strach více ženy (84 %) a osoby ve věku 18-29 let (83 %).

Hodnocení vládních restrikcí

Vládní restrikce zavedené od 14.října hodnotí lidé nejčastěji jako nedostatečné, které měly být ještě větší (46 %). Takto hodnotí především muži (53 %) a mladí lidé ve věku 18-29 let (52 %).

Vládní resktrikce zavedené od 28.října letošního roku hodnotí lidé nejčastěji jako odpovídající (45 %). To si myslí především ženy (51 %) a lidé nad 60 let věku (52 %)-

Z výsledků výkumu tedy vyplývá, že největší část respondentů považuje restriktivní opatření ze dne 14. října za nedostatečná a opatření z 28.října již za odpovídající.

InsightLab je full servisová česká výzkumná agentura, která svým klientům pomáhá již 8 let. Zaměřuje se na inovativní techniky výzkumu a vlastní online panely respondentů, které mají více než 60 000 respondentů v Evropských zemích. InsightLab tvoří skupina zkušených výzkumných profesionálů, kteří žijí výzkumem a je spokojený klient je pro ně srdcová záležitost. 

Zdroj: redakce, foto: pixabay.com