Kozel lidem rozdělí na prospěšné projekty na Velkopopovicku rekordních 375 tisíc korun

Rekordní částkou 375 tisíc korun přispěje v letošním roce velkopopovický pivovar ve svém programu Kozel lidem na zlepšení kvality života v regionu. 

V první fázi rozdělí hodnotící komise složená z místních odborníků na komunitní rozvoj mezi vybrané projekty částku 350 tisíc korun. Poté bude vybírat veřejnost, který záměr je jí nejsympatičtější. Vítěz veřejného hlasování obdrží další prémii ve výši 25 tisíc korun,“ říká manažerka firemní odpovědnosti Plzeňského Prazdroje Monika Matyáštíková.

Program je určen na podporu veřejně prospěšných nápadů, které přispějí k rozvoji komunitního života a zachovávání místních tradic. Nově je letos rozšířen i na projekty na ochranu přírody a životního prostředí. O příspěvek mohou požádat spolky, obecně prospěšné společnosti, registrované církve, náboženské spolky či příspěvkové organizace. Do nového ročníku se mohou místní zapojit do 2. dubna.

Velkopopovický pivovar je zasazen do malebného kraje plného tradic, na které jsou místní lidé po právu hrdí. Zároveň je obklopen i krásnou přírodou.

Cílem programu Kozel lidem je toto dědictví uchovávat a rozvíjet,“ uvádí Monika Matyáštíková.

Jsme moc rádi, že naše pivo i další aktivity přináší lidem v tomto regionu radost. I proto podporujeme projekty, které přispějí k péči o zdejší krajinu, ale i k tomu, aby mezi sebou místní budovali ještě lepší sousedské vztahy,“ doplňuje manažer pivovaru Petr Kofroň.

V loňském roce peníze z programu Kozel lidem směřovaly například na nákup nových zvonů do kostela Panny Marie Sněžné ve Velkých Popovicích, podporu na vybavení získali i dobrovolní hasiči z Lojovic a výstava historických vozů Tatra.

 

Zdroj a foto: Plzeňský Prazdroj

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010