Hýbejte se – pomůžete Nezastavitelným

Startuje 5. ročník Nezastavitelných – projektu, který letos rozdělí minimálně milion korun mezi 22 lidí se zdravotním postižením. Ti se prostřednictvím sportu chtějí vrátit zpět k aktivnímu stylu života. Smyslem projektu Nezastavitelní je motivovat zdravé lidi k tomu, aby sportovali a tím pomohli hendikepovaným. Za každého, kdo projde, proběhne či projede speciální bránou, totiž právě Birell věnuje 5 Kč na nákup sportovního vybavení pro hendikepované. 

Do projektu, který se těší velké oblibě veřejnosti, se každý rok hlásí víc než stovka lidí s hendikepem. Finalisty z Čech a Slovenska i letos vybrala porota, v jejímž čele stál jeden z nejúspěšnějších českých paralympioniků a ambasador projektu Jiří Ježek.

„Nejčastějším letošním přáním jsou handbiky a elektrokola. Nezastavitelným ale k pravidelným sportovním aktivitám pomohou i goalballové míče, sportovní vozík na rugby či pingpongový stůl. Je skvělé vidět, že lidé se chtějí hýbat a žít aktivně i přes svůj hendikep, a to v každém věku. Nejmladšímu finalistovi letošních Nezastavitelných je 20 let a nejstaršímu 54,“ říká o letošních Nezastavitelných Ježek.

Z dalších speciálních sportovních potřeb projekt letos rozdá například monoski, městské kolo holandského typu, skibob se 3 lyžemi, lehokolo, teleskopickou sedlovku ke kolu, či zajistí elektropřestavbu handbiku. Mezi letošními Nezastavitelnými jsou lidé na vozíčku, s vrozenými vadami, ale i nevidomí nebo lidé, kteří přišli o končetiny v důsledku úrazu či vážné nemoci.

„Nezastavitelní jsou důkazem nezdolnosti i ochoty pomáhat. Vždyť jen loni se do projektu zapojilo víc než 200 tisíc lidí, kteří pomohli Nezastavitelným získat sportovní vybavení za 1,3 milionu korun. Svojí aktivitou přispěli k tomu, aby mohli sportovat a žít aktivně i ti, kdo musí navíc překonat i nějaký hendikep. Těším se, že letos bude zájem ještě větší,“ komentuje podporu veřejnosti Veronika Hořáková, marketingová manažerka značky Birell.

Projekt Nezastavitelní už pomohl 38 hendikepovaným lidem v České republice a na Slovensku. Díky speciálním sportovním pomůckám v hodnotě téměř tři a půl milionu korun se tak mohli vrátit k aktivnímu stylu života. Během uplynulých čtyř ročníků se do projektu zapojily už statisíce lidí, kteří pomohli.

Pomoci přitom může úplně každý a princip je velmi jednoduchý. Stejně jako v minulých ročnících bude po turisticky exponovaných místech Česka a Slovenska v létě putovat speciální Birell brána. Za každého člověka, který pod ní projede, proběhne či projde, dá Birell na účet Nezastavitelných 5 Kč.

V letošním roce budou Birell brány na sedmi místech České republiky a na šesti na Slovensku. První Birell brána se objeví během státních svátků 5. – 6. července na vrchu Pusteven, 14. – 15. července pak u Vranovské pláže a 21. – 22. července na Mezní louce. V srpnu najdete Birell bránu 4. – 5. u chaty Betyna, která leží na hlavní trase přes Obří důl na Sněžku, 11. – 12. srpna na hlavní stezce na Ještěd u chaty Ještědka, následovat ji bude o víkendu 18. – 19. srpna brána před hlavním vchodem do Adršpašsko-teplických skal. Poslední brána, která završí letošní ročník projektu, bude stejně jako vloni na Birell Grand Prix 8. září. Všichni běžci zde přispějí tím, že ji na trati podběhnou.

 

Zdroj: Plzeňský Prazdroj

Foto: Nezastavitelní

 

 

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partner