BILLA podpořila Národní potravinovou sbírku

Společnost BILLA i letos podpořila celorepublikovou sbírku potravin. Do pátého ročníku Národní potravinové sbírky, která proběhla v sobotu 11. listopadu 2017, zapojila téměř polovinu svých prodejen. V průběhu svatomartinské soboty zákazníci v BILLE zakoupili a následně darovali téměř 53 tun trvanlivých potravin a bezmála 5 tun drogistického zboží.  

BILLA se opět zapojila do celorepublikové potravinové sbírky a podpořila tak spoluobčany v nouzi. Letošní ročník Národní potravinové sbírky proběhl v sobotu 11. listopadu 2017 v 750 obchodech po celé České republice. Prostřednictvím sběrných míst lidé darovali přes 354 tun trvanlivých potravin a 33 tun drogistického zboží. Sbírku pomáhalo organizovat také více než 4 000 dobrovolníků, kteří v kuchařských zástěrách s logem „Potraviny pomáhají“ ve všech obchodech informovali zákazníky, rozdávali seznamy s doporučenými potravinami, vybírali zboží od dárců, třídili ho a připravovali k transportu. Na zapojených prodejnách BILLA se vybralo celkem 52 853 kilogramů trvanlivých potravin a 4 854 kilogramů drogerie.

Jsme rádi, že můžeme v rámci Národní potravinové sbírky pomoci těm, kteří neměli v životě štěstí. Do letošního ročníku jsme zapojili více než trojnásobek našich prodejen a díky tomu se podařilo vybrat o 44 tun potravin více než vloni. Největší dík patří ale našim zákazníkům, kterým bych chtěl za jejich ochotu pomoci poděkovat,“ řekl Jaroslaw Szczypka, generální ředitel společnosti BILLA. „Společenská odpovědnost pro nás není jen prázdný pojem, jeho obsah naplňujeme svou každodenní činností a účast v Národní potravinové sbírce pro nás tudíž byla absolutní samozřejmostí,“ dodal Jaroslaw Szczypka.

Nejúspěšnějším supermarketem BILLA se letos stala prodejna v Praze 5 ve Vrážské ulici, kde se podařilo vybrat 2 142 kg potravin a 872 drogistického zboží.

Národní potravinovou sbírku organizuje platforma Byznys pro společnost ve spolupráci s Českou federací potravinových bank, NADĚJÍ, Armádou spásy a Charitou Česká republika. Hlavním posláním sbírky je podat pomocnou ruku těm, kteří trpí nedostatkem jídla, a zároveň upozornit na to, v jaké míře jídlem plýtváme. Hlad totiž není bohužel ani u nás abstraktní pojem – podle kvalifikovaných odhadů žije v České republice na hranici chudoby nebo sociálního vyloučení téměř 1,5 milionu lidí. Vybrané zboží bylo předáno zástupcům Národní potravinové banky, která je rozdělí mezi potřebné lidi, zejména matkám samoživitelkám, seniorům, pěstounským rodinám a dětem z dětských domovů.

 

Zdroj a foto: REWE