Alza testuje obaly REPETEBOX z vyřazených reklamních plachet

Alza.cz pokračuje v testování opakovaně použitelných přepravních obalů společnosti RepeteBox, nově však vyrobených z vlastních vyřazených reklamních plachet. Speciální měkké obálky na přepravu zboží z plachet s Alzákem připravil start up ve spolupráci s chráněnými dílnami na Moravě. Kromě toho sleduje Alza i inovace v oblasti nákupních tašek pro zákazníky a v rámci podpory ekologie a odpovědného podnikání požádala o vzorky plně ekologických produktů Solubag.

O testování speciálních přepravních obalů RepeteBox firma informovala letos na konci července. Znovu použitelná obálka může při zachování ochrany zboží před poškozením v mnoha případech nahradit neskladné krabice a uspořit místo. Nyní firma na Slovensku denně  tímto způsobem rozešle zhruba 35 zakázek, doposud jde v rámci pilotu o 1 750 objednávek odeslaných v těchto vratných obalech. Zatím se z oběhu neztratil jediný kus, všechny se firmě vrátily. Zákazníci na toto EKO řešení reagují velmi pozitivně a aktivně se dotazují na jeho fungování. Pro další sérii testů bylo z vyřazených plachet ušito 100 kusů nových obálek ve větších rozměrech. Nově se na nich objevuje část oka, ruky nebo šály Alzáka.

Alza vždy byla společnost, pro niž ekologie a odpovědné podnikání byly a jsou velmi důležitým aspektem firemní kultury. Recyklace je pro nás zásadní téma, proto smysluplné inovace, které šetří přírodní zdroje a pomohou redukovat odpad, velmi vítáme,“ řekl Aleš Zavoral, předseda představenstva Alza.cz. 

Výroba RepeteBoxů z vyřazených reklamních plachet je naším dlouhodobým cílem, nicméně není pro nás v tuto chvíli logisticky a ekonomicky únosné tyto staré reklamní plachty sbírat. Proto velmi oceňujeme vstřícnost Alzy, že nám tyto vyřazené reklamní plachty na vlastní náklady dovezla až do dílny a my se pak mohli postarat o zbytek. Jsem rád, že největší český e-shop projevuje skutečnou snahu o hledání inovativních řešení zvyšujících jejich environmentální a společenskou odpovědnost,“ komentuje spolupráci Richard Bystřický, zakladatel startupu RepeteBox.

Společnost jde však ještě dál. Ačkoli již řadu let nabízí zákazníkům 100% recyklovatelné tašky, nově požádala o vzorky k testu společnost Kyosun Europe s.r.o., která je hlavním distributorem tašek Solubag v České republice. Solubag je zcela ekologická varianta materiálu pocházejícího z PVA, ze kterého byla patentovanou technologií odstraněna ropná složka. Výsledný produkt je tedy bez známky jakýchkoliv plastových složek, což dokazují testy výrobce a zároveň lokální testy společnosti Kyosun Europe s.r.o. Podle distributora jsou tašky odolné, v přírodě se rozloží už za 180 dní na složky běžné v půdě a při teplotě vody nad 85 °C se dokonce rozpustí. Chilská společnost Solubag SpA, která materiál Solubag vyvinula, získala v roce 2018 cenu za nejlepší inovaci z oblasti Latinské Ameriky a spolupracuje s firmami v Silicon Valley. 

Zdroj a foto: Alza.cz

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři