Společnost Albert vytvořila novou pozici ředitele pro udržitelnost a zdraví

Albert se dlouhodobě věnuje oblasti udržitelnosti a zdraví. Rostoucí důraz společnosti na tuto problematiku odráží i vznik nové pozice ředitelky pro udržitelnost a zdraví. Stane se jí Martina Černá, která již několik let působí jako členka týmu odpovědného za tuto oblast. Od 1. července, kdy opustila svou současnou pozici personální ředitelky pro centrálu a logistiku, se naplno věnuje své nové roli. Zastřeší tak přístup k udržitelnosti a hlavní oblasti, kterým se Albert věnuje, jako je důraz na neplýtvání potravinami či snižování uhlíkové stopy, plastů nebo neméně důležitou pomoc komunitám.

  „Za posledních několik let jsme v Albertu ušli opravdu dlouhou cestu. Například jsme za necelé tři roky snížili uhlíkovou stopu o téměř 20 procent. Snižujeme užívání plastů jako obalového materiálu a jen na ovoci a zelenině jsme vloni ušetřili 192 tun plastu. Navyšujeme dary potravinovým bankám, vloni jsme je zdvojnásobili v porovnání s předcházejícím rokem a na letošek jsme se zavázali objem darovaných potravin opět zdvojnásobit, to už bude 1 600 tun potravin! A pak jsou tu samozřejmě ještě další velmi důležité oblasti, jako jsou obnovitelné zdroje energií nebo další práce v otázce obalových materiálů,“ popisuje Martina Černá.

Kromě kroků společnosti při naplňování cílů udržitelnosti považuje Martina za zcela zásadní také porozumění a zapojení zaměstnanců. „Vnímám potřebu problematiku jednoduchou formou komunikovat našim zaměstnancům, kteří jsou důležitou součástí všeho, co děláme. Neméně podstatné je také to, aby zákazníci porozuměli tomu, co děláme,“ doplňuje.

V Albertu působí Martina Černá již více než deset let, z toho poslední rok a půl na pozici personální ředitelky pro centrálu společnosti a logistiku. Většinu času se také věnuje oblasti udržitelnosti, kdy jednotlivá témata buď koordinovala, nebo se jim jinak blíže věnovala. Udržitelnost je blízká Martině také po osobní stránce. „Nejen pracovně, ale v životě to pro mě znamená, že to, co říkám, také dělám. A to již řadu let. Zásadní je, že když se takto chováte, ostatní vám uvěří a nechají se strhnout, že udržitelnost je správná cesta, i když to není vždy snadné,“ vysvětluje. Ve volném čase se věnuje jízdě na koni, cestuje a ráda s rodinou poznává jiné kultury, zvyky a gastronomii v různých částech světa. Ráda by se vrátila k dobrovolnictví, na které v poslední době neměla moc času.

Zdroj a foto: Albert Česká republika

 

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partner