Maria Anargyrou-Nikolić je novou generální ředitelkou Coca-Cola HBC Česko a Slovensko

Společnost Coca-Cola HBC Česko a Slovensko má od července 2017 novou generální ředitelku. Do vedení přichází Maria Anargyrou-Nikolić (44), která dosud pracovala jako generální ředitelka Coca-Cola HBC pro oblast Adria (Chorvatsko, Slovinsko a Bosna a Hercegovina). Dosavadní generální ředitel Tomáš Gawlowski ze skupiny odchází a vrací se do Švýcarska, kde žije. 

„Za řízení české a slovenské části společnosti Coca-Cola HBC cítím velkou zodpovědnost. Napřímo zaměstnáváme zhruba tisíc zaměstnanců, dalších tisíc pracovních míst vytváříme nepřímo u našich zákazníků a dodavatelů. Našim zhruba 60 tisícům zákazníků na českém a slovenském trhu prodáváme více než 200 produktů té nejvyšší kvality a na nadcházející roky máme stanoveny velmi ambiciózní cíle. Zároveň bych chtěla, aby Coca-Cola HBC Česko a Slovensko byla vnímána jako společensky odpovědná společnost a naše podnikání tak bylo dlouhodobě udržitelné,“ řekla Maria Anargyrou-Nikolić. 

Svou kariéru ve skupině Coca-Cola HBC zahájila Maria v roce 2010, kdy nastoupila na pozici marketingové ředitelky pro Srbsko a Černou Horu. Zde významně přispěla k růstu společnosti, zvýšení spotřeby sycených nealkoholických nápojů a implementaci nové strategie pro kategorii vod. V roce 2013 byla jmenována na pozici obchodní ředitelky a v rámci této role se jí podařilo zvýšit tržní podíl společnosti jak v objemu, tak v obratu. Pod jejím vedením byla srbská operace trvale nejlepší v hodnocení spokojenosti zákazníků.

V roce 2015 se Maria Anargyrou-Nikolić posunula na post generální ředitelky pro oblast Adria, kde společně se svým týmem dovedla Chorvatsko k růstu, změnila strategii a výrazně zvýšila spokojenost zaměstnanců. V roce 2016 byla Maria zvolena za jednu z top deseti žen Chorvatska.

Maria vystudovala University of Piraeus v Řecku. Je vdaná a má jednu dceru. Před svým nástupem do Coca-Cola HBC prošla řadou obchodních pozic ve společnosti Nestlé.

„Praha je překrásné město a já jsem velmi ráda, že jsem se sem mohla i s rodinou přestěhovat. Plánuji poznat obě země a jejich kulturu a trochu se naučit i jazyk,“ uvedla Maria.

Dosavadní generální ředitel Tomáš Gawlowski se rozhodl po více než 25 letech opustit skupinu Coca-Cola HBC a vrátit se zpět do Švýcarska, kde žije. Ve skupině začal působit v roce 1992 jako obchodní zástupce a postupně se vypracoval na řadu mezinárodních pozic. Byl mimo jiné obchodním ředitelem v Maďarsku, generálním ředitelem pro region Pobaltí nebo pro Švýcarsko.

  

Zdroj a foto: Coca-Cola HBC Česko a Slovensko

 

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

Podporujeme