Zákazníci již po sedmnácté vyberou Obchodníka roku

V rámci ocenění Mastercard Obchodník roku 2019 budou letos po sedmnácté vyhlášeni nejlepší obchodníci působící na českém trhu. Současně se zahájením tohoto ročníku bylo spuštěno hlasování veřejnosti, a zákazníci tak mohou vybrat svého nejoblíbenějšího obchodníka. Hlasovat v kategorii Mastercard Obchodník roku 2019 – Cena veřejnosti je možné prostřednictvím internetových stránek až do 12. ledna 2020. Generálním partnerem ocenění je společnost Mastercard.

„Mastercard Obchodník roku je ocenění těch nejlepších obchodníků na českém trhu z pohledu nabízených služeb či oblíbenosti u zákazníků. Kategorie ocenění se snažíme neustále rozvíjet tak, aby odrážely trendy v maloobchodu. Jednou z letošních novinek je kategorie Udržitelný obchodník, v níž expertní komise vybere tři inovace na straně retailu podporující odpovědné podnikání. Vítěze kategorie pak zvolí účastníci konference Retail Summit,“ říká Michal Čarný, generální ředitel Mastercard pro Českou republiku a Slovensko.

Absolutní vítěz a oborové kategorie

Absolutní vítěz, vítězové devíti oborových kategorií a kategorie Millennials Obchodník roku budou určeni na základě výsledků expertního průzkumu realizovaného v listopadu 2019 výzkumnou společností GfK Czech.

Mezi oborové kategorie patří:

  1. Mastercard Obchodník s potravinami
  2. Mastercard Obchodník s drogerií a parfumerií
  3. Mastercard Obchodník s oděvy
  4. Mastercard Obchodník s obuví
  5. Mastercard Obchodník se sportovními oděvy a potřebami
  6. Mastercard Obchodník s elektrem a elektronikou
  7. Mastercard Obchodník pro dům, zahradu a chovatele
  8. Mastercard Obchodník s nábytkem a bytovými doplňky
  9. Mastercard Čerpací stanice s prodejnou

Hlasování veřejnosti

Držitele titulu Mastercard Obchodník roku 2019 – Cena veřejnosti určí hlasování zákazníků. Veřejnost může pro své nejoblíbenější obchodníky hlasovat v období od 7. října 2019 do 12. ledna 2020 prostřednictvím internetových stránek. Každý soutěžící může udělit jeden hlas a celé hlasování je pojištěno řadou zabezpečení, aby se zabránilo případnému podvodnému hlasování.

Millennials Obchodník roku 2019

Účelem kategorie Mastercard Millennials Obchodník roku je vybrat takový řetězec, který je u této věkové kategorie (20–30 let) oblíbený.

Udržitelný obchodník roku

Princip výběru vítěze kategorie Mastercard Udržitelný obchodník roku je tříkolový a je kombinací expertního názoru a volby profesionály z oblasti obchodu. V prvním kole proběhne individuální nominace kandidátů ze strany členů expertního týmu a na základě hlasování budou vybrány tři nominace s největším počtem hlasů. Kandidáti na 1. až 3. místě budou vyzváni ke krátké prezentaci svého řešení na konferenci Retail Summit a o vítězi rozhodnou hlasováním účastníci konference.

Nejlepší zaměstnavatel v obchodě

Kategorie Mastercard Obchodník roku 2019 – SOCR ČR Nejlepší zaměstnavatel v obchodě je vyhlašována Svazem obchodu a cestovního ruchu ČR za podpory společnosti Mastercard. Obchodníci se budou moci do ocenění zapojit vyplněním dotazníku sestaveného odborníky v oblasti HR, odborným garantem vyhodnocení je společnost Hays. 

Vítězové všech kategorií budou vyhlášeni 4. února 2020 v rámci slavnostního galavečera konference Retail Summit.

Zdroj a foto: Mastercard

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010