Vyčlenění otevírací doby pro seniory

Podle retailových odborníků by současné vládní nařízení, které umožňuje nakupovat výhradně seniorům mezi 10. a 12. hodinou by mělo být zrušeno.

Dnešní zkušenost na našich prodejnách ukázala, že kvůli tomuto řešení se před 10. hodinou koncentrovaly velké skupiny seniorů před prodejnami. Jde to přesně proti snahám o zabránění kumulace většího počtu osob na jednom místě,“ uvádí Roman Mazák, předseda Družstva CBA CZ. „Pokud by někdo ze seniorů byl nakažený, může ohrozit další členy této nejrizikovější skupiny. Zároveň se ukázalo, že zatímco v 10 hodin stály nárazové zástupy lidí před prodejnami, v 11 hodin zely obchody prázdnotou. Toto nařízení jde jednoznačně proti malým vesnickým prodejnám a není domyšlené. Vláda by ho měla nejlépe zrušit, pokud však dojde k avizovaným změnám, ať pro seniory vyhradí první otvírací hodinu obchodu. Právě tuto dobu do prodejen zpravidla míří, jejich návštěvy jsou přitom rovnoměrnější než v současnosti, kdy čekají davy seniorů před obchody před 10. hodinou.“

Koncentrace lidí v místech s více provozy

Doporučujeme lidem, aby pro nákupy využívali především menší prodejny. Nemusí jít přitom o pouze o potraviny, stejný princip se týká i lékáren. V nákupních střediscích je vlivem přítomnosti více obchodních jednotek výrazně vyšší koncentrace osob, v případě lékáren či drogerií se tak tvoří značné fronty. Tento problém odpadá u samostatných jednotek, návštěvy spotřebitelů jsou to rozvrstveny do celého dne. V malé prodejně potravin tak člověk často nakupuje sám, nehrozí tedy problém jako v hypermarketu, že se dostane do styku s desítkami či stovkami jiných lidí,“ dodává Roman Mazák.

Zdroj: Družstvo CBA CZ, foto: pixabay.com

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010