V okolí Svatého Jana pod Skalou na Karlštejnsku bude čisto i díky dobrovolníkům z firmy Henkel

Eliminovat černou skládku nebo uklízet přilehlé lesy – i to je občas náplní dne zaměstnanců obchodních firem. Zvlášť pokud pracují pro firmy, které se zavázaly k udržitelnosti.  

„Je to nejen příležitost udělat něco pro své okolí, jít příkladem v zodpovědném jednání, ale i posílit týmovou spolupráci mezi kolegy z různých oddělení a divizí, kteří se při své různorodé práci často ani nepotkají,“ vysvětluje důvody účasti na sérii akci „Ukliďme svět, ukliďme Česko“ Aleš Malenka, generální ředitel Henkel ČR.

Úklidové akce na Karlštejnsku se zúčastnilo téměř 50 zaměstnanců firmy Henkel, muži i ženy všech věkových skupin a různých profesí, od obchodních zástupců, marketérů, účetních až po vedení firmy. Připojili se i zástupci společnosti Ekokom, kteří pomohli s organizací a vybavením a zástupci obce Svatý Jan pod Skalou. Dobrovolníci z firmy Henkel celkem nasbírali 50 pytlů odpadků a dalším naplnili kontejner. Mezi kuriózní nálezy patřilo křeslo, volant, toaletní mísa s nádržkou, příruční promítačka diapozitivů nebo několik desetiletí staré obaly od kosmetických produktů.  

Přes 50 000 zaměstnanců jsou ambasadory udržitelnosti

Společnost Henkel je lídrem Dow Jones Sustainability indexů v oboru Péče o domácnost a Kosmetiky. „Odhodlání a angažovanost našich zaměstnanců na celém světě je rozhodujícím faktorem pro úspěšné působení společnosti Henkel v oblasti obchodu i udržitelného rozvoje,“ říká Irena Muchová, HR manažerka Henkel ČR. Přibližně 50 000 zaměstnanců absolvovalo v uplynulých letech kurzy a školení, aby se staly ambasadory udržitelnosti. Získané znalosti využívají v diskusích s kolegy a zákazníky, jakož i v rámci projektů organizovaných v místních komunitách, na školách a univerzitách.

Víte, že: Kampaň „Ukliďme svět, ukliďme Česko“  vznikla spojením mezinárodní kampaně „Ukliďme svět“ (Clean Up the World), organizované v ČR Českým svazem ochránců přírodyy již od roku 1992, a projektu „Ukliďme Česko“, který organizoval spolek Ekosmák.

Zdroj a foto: Henkel ČR

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010