Samson potřetí v řadě na stupních vítězů

Samson obhájil další vítězství na prestižní světové degustační soutěži World Beer Awards v Londýně. Speciál SAMSON BOCK si odnesl stříbrnou medaili v kategorii ležák typu „Bock“. Navázal tak na loňská vítězství, kdy si z Anglie odvezl medaile hned čtyři – zlatou opět v kategorii ležák typu „Bock“ se speciálem BOCK, zlatou za nejlepší tmavý ležák i za nejlepší nealkoholické pivo České republiky a bronz v kategorii světlý ležák českého typu. Rok předtím to byly medaile dvě – zlatá a stříbrná. Opakovaný úspěch je zejména v nynější komplikované době pro pivovar radostnou událostí.

World Beer Awards (WBA) je celosvětově uznávaná mezinárodní degustační soutěž, ve které se potkávají piva z celého světa. Do poroty usedají pouze největší kapacity oboru, a proto patří ke špičce světových pivních klání.

Pivní speciály se nyní těší velké oblibě. Proto sládci oprášili recepturu speciálu BOCK ze staré historické knížky, která byla kdysi vydána ke stému výročí Pivovaru Samson. Ukázalo se, že navázat na tradici se vyplatí.

Dbáme na vysokou kvalitu a těší nás, že si toho opakovaně všímají i pivní znalci za hranicemi České republiky. Jsme hrdí, že jsme uspěli i na mezinárodním poli. Samson sází na kvalitu a také na tradiční receptury. Modernizace pivovaru a um našich lidí jsou klíčové ingredience pro to, abychom se dlouhodobě drželi na špici českého pivovarnictví,“ dodává generální ředitel Pivovar Samson Daniel Dřevikovský.

V Londýně už piva z Pivovaru Samson dobře znají. V roce 2018 zde pivovar získal ocenění za nejlepší ležák českého typu vzniklý v České republice. Úspěšné bylo i nealkoholické Pito, které získalo stříbrnou medaili. Loni byl Samson ještě úspěšnější, kdy zazářil opět se svým speciálem SAMSON BOCK v kategorii ležák typu „Bock“ a odnesl si celosvětový titul World’s Best Lager Bock. Zlaté medaile obdržel také v kategoriích nejlepší tmavý ležák a nejlepší nealkoholické pivo České republiky. Bronzová medaile padla v kategorii světlý ležák českého typu.

BOCK má svůj říz. Vsadili jsme na tradici a na prvotřídní suroviny. Už druhé vítězství tohoto piva jen dokazuje, že naši lidé odvádějí kontinuálně skvělou práci,“ říká sládek Pivovaru Samson, Radim Lavička.

Letos se v soutěži Pivovar Samson předvedl v novém kabátě. Koncem minulého roku totiž českobudějovické pivní portfolio prošlo obměnou a piva získala nové etikety. Vedení vsadilo na jednoduchost a styl doplněný bílým pozadím, hrdla oceněných piv hrdě ukazují své londýnské medaile.

Stejně jako všechny pivovary, i Samson prožívá krušný rok kvůli pandemii COVID-19. Zareagovali jsme rychle a efektivně, omezili jsme výrobu sudového piva a posílili výrobu piva lahvového, což se ukázalo jako dobrý krok. Díky tomu jsme nemuseli vylévat pivo takzvaně na kanál,“ říká generální ředitel Daniel Dřevikovský.

Zdroj a foto: Pivovar Samson

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010