Procter & Gamble a COOP věnovali Českému červenému kříži 330 000 Kč

Společnosti Procter & Gamble a COOP slavnostně oznámily výsledek dalšího ročníku společného projektu S malou pomocí k velké radosti. Českému červenému kříži bylo věnováno 330 000 Kč, které jsou určené na obnovu přístrojového vybavení v Dětské odborné léčebně Charlotty G. Masarykové v Bukovanech. Na konto tohoto projektu mířilo 1 % z ceny každého výrobku značek Procter & Gamble, jako je například Jar, Ariel, Lenor nebo Pampers, který si zákazníci zakoupili v obchodech COOP od začátku září do konce listopadu loňského roku.

Vybrané finanční prostředky poslouží k nákupu nových lékařských a diagnostických přístrojů pro léčbu dětí s respiračními onemocněními, alergiemi nebo získanými poruchami obranyschopnosti. Dětskou odbornou léčebnou Charlotty G. Masarykové ročně projde více než 400 dětí a díky podpoře zákazníků, kteří se do projektu zapojili, se kvalita léčebného procesu opět o něco zvýší,“ přiblížila Miroslava Jirůtková, vedoucí Programového oddělení Úřadu ČČK.

Dětská odborná léčebna Charlotty G. Masarykové leží v obci Bukovany v malebném prostředí nedaleko Orlické vodní přehrady, v oblasti s velmi příznivými klimatickými podmínkami a tím nejčerstvějším vzduchem v Čechách. Ročně se v léčebně s kapacitou 85 lůžek léčí okolo 400 nemocných dětí.

Zdroj a foto: Procter & Gamble