PPL zdarma přepraví zásilky s rouškami

Společnost PPL ode dneška nabízí přepravu roušek zdarma soukromým osobám, které je chtějí zaslat neziskovým organizacím nebo zdravotnickým zařízením. Ta se stále potýkají s jejich nedostatkem, a to včetně Charity České republiky. Lidé tak mají možnost objednat si vyzvednutí roušek řidičem zdarma přímo u domovních dveří. Minimální počet k odeslání je 30 roušek. Zároveň však PPL nabádá všechny, aby si při předávání balíků zakrývali nos a ústa. Podle jejích statistik otevírá řidičům bez roušky stále 18 % lidí.

Novou službou chce PPL pomoct všem, kteří chtějí po domácku vyrobené roušky distribuovat do míst, kde stále chybí. Jen Charitě Česká republika schází v tuto chvíli asi 8 000 roušek pro její pracovníky a ty, kterým pomáhají.

Pomoci může každý

Pro objednání svozu roušek stačí vyplnit jednoduchý webový formulář umístěný na webových a facebookových stránkách PPL. Roušky je třeba zabalit jako běžný balík do kartonové krabice.

Naši řidiči a zaměstnanci v posledních týdnech pracují v plném nasazení. Chceme ale využít naší sítě a zodpovědně pomoci tam, kde je to nejvíc potřeba. Svážením roušek přímo od lidí dokážeme jejich distribuci urychlit a doplnit tak zásoby tam, kde nyní chybí,“ vysvětluje Petr Horák, Managing Director PPL CZ s.r.o.. „Stačí nám sdělit, kde roušky vyzvednout, jaké organizaci je máme předat a kolik jich bude. Naši řidiči je v následujících dnech vyzvednou a doručí na dané místo. Může jít o místní polikliniku nebo třeba domov pro seniory,“ dodává Horák.

8 000 roušek pro nejvíce ohrožené

Jednou z organizací, která žádá veřejnost o zaslání roušek, je Charita ČR, která se každoročně stará o 40 000 pacientů nejrizikovějších věkových skupin. Naprostou většinu z nich tvoří pacienti v domácí zdravotní péči, za kterými pravidelně docházejí zdravotní sestry. Ochranné pomůcky nyní chybí jak samotným sestrám, tak i pacientům a jejich rodinám. V současnosti by jich Charita potřebovala asi 8 000. PPL bude na svých stránkách odpočítávat, kolik roušek Charitě stále chybí.

Jsme moc vděční za to, že nám lidé nabízejí doma ušité roušky a že se k nám s pomocí PPL dostanou snáz. I díky tomu se roušky dostanou k těm, kteří nemají možnost si je ušít sami nebo to prostě nedokážou. Často se jedná o starší nebo nemocné pacienty, kteří jsou zranitelnější a naši pomoc potřebují,“ vysvětluje národní koordinátor pro mimořádné události Charity Česká republika Martin Zamazal.

Pětina lidí otevírá dveře bez roušky

Společnost PPL chce zároveň apelovat na všechny příjemce i odesílatele, aby dodržovali všechna hygienická opatření při předávání zásilek. „Náš interní průzkum ukázal, že 18 % lidí stále otevírá našim řidičům bez roušek. Mohou tak ohrozit nejen řidiče, ale i sebe. Pro tyto účely jsme vytvořili speciální video, ve kterém se snažíme lidem ukázat, jak co nejlépe chránit své i řidičovo zdraví,“ dodává Petr Horák. Lidé by se měli snažit za zboží platit e-shopům předem, umýt si ruce před i po předání zásilky, dodržovat vzdálenost alespoň 2 metrů od řidiče a čímkoliv si zakrývat ústa i nos, ideálně pak rouškou.

Jak se chovat při předání zásilky se můžete podívat na videu:

Zdroj a foto: PPL

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010