Pivovar Samson získal ocenění za modernizaci

Pivovar Samson zažívá nejúspěšnější období za posledních 30 let. V uplynulých týdnech se nejstarší českobudějovický pivovar dočkal mnoha prestižních ocenění. Ve středu 28. listopadu získal další, obdržel cenu za nejlepší koncept a realizaci přestavbu pivovaru v roce 2018, kterou udělila redakce časopisu Pivo, Beer & Ale.

Získali jsme jednu z hlavních cen. Stalo se tak zejména kvůli masivním investicím AB InBev ve výši zhruba 400 milionů korun a úsilí našich zaměstnanců, bez nichž bychom nebyli tam, kde jsme. Náš pivovar se může pochlubit špičkovými technologiemi, které se odrážejí v kvalitě našeho piva. Děkujeme porotcům, že ocenili významné pokroky, které jsme v poslední době učinili,“ říká generální ředitel Pivovaru Samson Daniel Dřevikovský. Slavnostní ceremoniál proběhl v prostorách Klášterního pivovaru Strahov.

Šéfredaktor časopisu Pivo, Beer & Ale Pavel Borowiec se o modernizaci Pivovaru Samson přesvědčil osobně. „V českých podmínkách je to unikátní zlepšení, Samson nyní nabízí pivo, jehož konzumace je opravdovým zážitkem. Naše cena za letošní rok je ve správných rukou,“ říká Borowiec.

Pivovar Samson ze skupiny AB InBev díky změnám sbírá v poslední době ceny jak na běžícím pásu. V září získal jeho ležák zlatou medaili v prestižní mezinárodní soutěži World Beer Awards, legendární Pito navíc skončilo ve své kategorii na druhém místě. V listopadu byl ležák Samson stříbrný v degustační soutěži českých odborníků První pivní extraliga. Porotci soutěže WebTop100 zase ocenili webové stránky Pivovaru Samson jako nejlepší v kategorii gastronomie. Samson se neztratil ani v belgické soutěži Brussels Beer Challenge, když získal Certificate of Excellence.

 

Největším oceněním pro nás zůstává stoupající zájem našich zákazníků o naše pivo. Je pro nás motivací připravovat ještě lepší produkty, budeme se také snažit zvýšit jejich portfolio,“ dodává Dřevikovský s tím, že Pivovar Samson připravuje novinku na začátek příštího roku.

Pivovar Samson, a.s., České Budějovice patří do portfolia společnosti AB InBev, která je největším světovým pivním koncernem. Mezi jeho další značky patří například Stella Artois, Corona či Foster´s. Česká republika jako pivní velmoc si v jeho portfoliu získává čím dál důležitější postavení, čemuž napomáhá investování do jejích tradičních značek, jako je právě Samson.

 

Zdroj a foto: Pivovar Samson

 

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partner