PENNY věnuje v rámci Potravinové sbírky 4 000 000 korun

PENNY bude i tentokrát součástí Sbírky potravin, která se tentokrát uskuteční v sobotu 24. dubna. I tentokrát, stejně jako v loňském roce, věnuje vzhledem k aktuální situaci dar za všechny své zákazníky, a to ve výši 4 000 000 korun.  

„Pro nás je pomoc potřebným jedním ze základů naší činnosti vycházející z hodnot naší společnosti. Proto jsme dlouhodobě součástí Sbírky potravin, a nejinak tomu bude i tentokrát. Už v loňském roce jsme se ovšem vzhledem k epidemiologické situaci rozhodli, že pomoc věnujeme sami, tedy přímo za naše zákazníky. Věříme, že tato pomoc právě v dnešní době, kdy řada lidí spoléhá a je závislá na jídle z potravinových bank, pomůže těm nejpotřebnějším, na které aktuální situace dopadá nejvíce,“ říká Jens Krieger, jednatel společnosti PENNY. Za tyto finanční prostředky bude pořízeno na 60 tun potravin, což je přibližně 120 000 porcí jídla. Za první 3 měsíce letošního roku pak PENNY v rámci pravidelných dodávek přímé pomoci do potravinových bank dodalo dalších zhruba 15 tun pomoci.

Od počátku roku 2018 tak pomoc PENNY překročila hranici 400 tun potravin a drogistického zboží.
V roce 2020 přispělo PENNY mimořádnými dary v rámci Sbírky potravin v celkové výši 6 500 000 korun, tedy 100 tunami potravin, a prostřednictvím přímé pomoci dalšími 60 tunami pomoci. V roce 2019 to bylo 57,5 tuny přímé pomoci a v roce 2018 celkem 43,5 tuny. V rámci tradičních Sbírek potravin na prodejnách zákazníci věnovali od roku 2018 prostřednictvím některé z 60 zúčastněných prodejen 83 tun pomoci.

Nedílnou součástí podpory potravinových bank ze strany PENNY je už několik let zajištění a pronájem centrálního skladu v Modleticích u Prahy České federaci potravinových bank v hodnotě 11 000 000 korun, což pomáhá federaci být na evropské špičce mezi evropskými potravinovými bankami.
“V souvislosti s pandemií vnímáme, jak role potravinových bank roste a přibývá lidí, kteří potřebují naši pomoc. Proto takovéto příspěvky a podpora, právě v této době, získávají na důležitosti a významu. Pro nás je to pomoc pro desítky tisíc lidí a jsme za to vděční,“ konstatuje Veronika Láchová, ředitelka České federace potravinových bank.

Pomoc nejčastěji potřebují, zvláště v posledním roce, rodiče samoživitelé, osamělí senioři nebo rodiny ve finanční tísni či v azylových domech. Nejžádanější jsou polévky, masové konzervy, rýže a luštěniny, těstoviny, dětská výživa, konzervy, trvanlivé mléko, olej a základní a dětská drogerie.

Zdroj a foto: Penny Market

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010