Pekárny hypermarketů Globus nově pečou vlastní toustový chleba

Pekárny Globusů přichází na trh s vlastním toustovým chlebem v několika variantách. Doplňují tak vlastní pekárenský sortiment, který čítá přes šedesát druhů sladkého a slaného pečiva. V tuto chvíli již patnáct pekáren peče přes 150 tisíc kusů vlastních toustových chlebů. 

Nově si zákazníci mohou koupit nový v Česku upečený toustový chléb. A to přímo tam, kde se od základních surovin vyrábí, v patnácti pekárnách hypermarketů Globus. Důvodem k jeho uvedení do prodeje byla zejména změna zákaznického chování v uplynulých dvou letech. I když lidé stále preferují čerstvé nebalené pečivo, začal se zvedat i zájem o pečivo balené. Do této skupiny spadají právě toustové chleby. Přitom vymyslet recepturu na toustový chleba nebylo úplně snadné. „Receptury a postupy jsme ladili několik měsíců. Upéct toustový chleba vynikající chuti a jemné konzistence si vyžádalo důkladnou přípravu, každý výrobek také musí před uvedením na trh projít technologickými zkouškami. Následně jsme ho několik týdnů pekli a prodávali jen v hypermarketu v Praze Čakovicích. Pozitivní ohlas zákazníků nás povzbudil, náš toustový chleba mizí z regálů raketovou rychlostí. Nyní ho budeme péct a prodávat ve všech patnácti hypermarketech ve variantách světlý, grahamový a cereální vždy ve dvou gramážích,“ vysvětlil vedoucí výroby a prodeje pekáren Globus Pavel Meduna.

Současně se v těchto hypermarketech dají běžně koupit i toustové chleby od dalších dodavatelů. Podle Pavla Meduny ale nejde o boj se stávající konkurencí. „Zákazníci se nás stále častěji ptali, zda jej nebudeme sami vyrábět. Máme patnáct v rámci celé ČR a zpětnou vazbu našich zákazníků tak máme od Karlových Varů po Havířov. Proto jsme se rozhodli vlastní toustový chléb péct,“ řekl s tím, že jde o doplnění sortimentu vlastní výroby. Hlavním cílem pekáren Globus je nabízet zákazníkům tradiční pekařské výrobky, jako jsou rohlíky, housky a chleby s obsahem tradičního kvasu, ale právě také speciality, kterými se lišíme od ostatních konkurentů.

 Toustové chleby se zařadily do skupiny Poctivé výroby Globus. Jsou vyráběny přímo v každé pekárně těchto patnácti hypermarketů, což znamená, že od výroby do regálu urazí jen několik metrů. Mají také svoje vlastní obaly, které zapadají do celkového konceptu pekařských výrobků Globus.