Napajedla mají Rákosníčkovo hřiště

1370 zobrazení

Napajedla se v sobotu 27. července rozrostla o Rákosníčkovo hřiště. Nové dětské hřiště, které postavila společnost Lidl, stojí v ulici Nábřeží. Lokalita přitom nebyla vybrána náhodně. Hřiště je umístěno v blízkosti zástavby bytových domů.

Sobotního otevření, v jehož průběhu nechybělo slavnostní přestřižení pásky, se zúčastnily desítky návštěvníků. Hřiště v hodnotě 1,5 milionu korun prošlo na úvod zátěžovou zkouškou, když si natěšené děti vyzkoušely nové houpačky a prolézačky s motivem Rákosníčka. K tomu si zasoutěžily a mohly také tvořit. Velké i malé návštěvníky bavil bohatý program včetně vystoupení Michala z Kouzelné školky a divadelního souboru Scéna.

Společnost Lidl staví Rákosníčkova hřiště již osmým rokem. V Napajedlích se otevřelo letošní sedmé a celkově již 96. hřiště. Město jej získalo díky hlasování. Ve své kategorii obdrželo 27 095 hlasů, a po zásluze se dočkalo nového hřiště. Při otevření byla znát spokojenost jak ze strany rodičů, tak i vedení města.

Další 4 hřiště budou otevřena v průběhu letošního roku, čímž bude úspěšný projekt završen. Na jeho začátku se společnost Lidl spojila s autorem oblíbené kreslené postavičky Zdeňkem Smetanou, který byl nápadem nadšen a podpořil ho. Dětská hřiště se symbolem Rákosníčka jsou určena zejména dětem předškolního věku a nabízí jim k hraní velkou prolézačku, pískoviště, šikmou horolezeckou stěnu, lanovou překážku, a nechybí ani kolotoč a houpačky. Na oplocené hřiště se vešel i domeček, své místo tu mají i lavičky a zpevněná plocha pro kočárky.

Zdroj a foto: Lidl