Na zkušenou do Alberta

562 zobrazení

Deset vysokoškoláků z různých částí republiky sbírá praktické zkušenosti na stáži v Albertu. Ve 13. ročníku tříměsíčního programu Summer Internship pracují pod vedením zkušených manažerů na různých projektech z oblasti financí, marketingu, lidských zdrojů, obchodu či logistiky.

Letní stáž je vítanou příležitostí pro vysokoškoláky, kteří chtějí získat pracovní zkušenosti při praxi na zajímavých projektech pod vedením profesionálů a zároveň si přivydělat. „Studenti si rozšíří své teoretické vědomosti získané ve škole o praktické dovednosti. Taková zkušenost může mát zásadní význam pro budoucí kariéru. V programu Summer Internship totiž necháváme studenty pracovat i na zásadních a strategicky důležitých projektech, takže se dostanou do projektových či pracovních skupin se zkušenými manažery a rovnýma nohama skočí do opravdového byznysu,“ říká Ctirad Nedbálek, personální ředitel Alberta a dodává: „Asi se to už rozkřiklo, proto je mezi studenty o náš program velký zájem. Maloobchod je rychlejší než rychloobrátka, u nás dostává slovo „dynamický“ jiný význam. A to mladí lidé oceňují, protože se v relativně krátkém čase skutečně naučí hodně nového.“

Projekty od A do Z

Summer Internship v Albertu je zaměřený na skutečnou práci. Studenti vedou projekty od začátku až do konce. To oceňuje i stážistka Anna Lávičková z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, která chystá novou platformu k digitálnímu vzdělávání zaměstnanců: „Stáž naprosto splňuje moje představy. Pracuji na aktuální moderní věci, která je v současné době velmi potřebná. Navíc ve skvělém týmu, který mě maximálně podporuje. Velmi oceňuji, že mohu být u všech fází reálného projektu a vidím jeho postupnou tvorbu. Díky této příležitosti se můžu podílet na online vzdělávání a inspirovat tak sebe i ostatní.“

Smysluplná práce

Ucelené projekty, na kterých pracují, se dotýkají celofiremní strategie. Studenti jsou součástí týmu, který se o ně stará a pomáhá jim, aby naplno využili své schopnosti a odnesli si ze stáží maximum. „Stáž mě zaujala svou náplní. Pracuji na projektu Zero Food Waste, jehož cílem je ještě více snížit množství potravinových přebytků. Mapuji současné aktivity v této oblasti doma i v zahraničí. Analyzuji data a identifikuji možnosti, které by se mohly realizovat. Také navštěvuji obchody a přicházím s nápady na zlepšení. Baví mě pracovat na projektu, který dává smysl, podílet se na strategii nulových potravinových přebytků z prodejen a setkávat se s lidmi, kteří jsou do této problematiky podobně zapálení,“ popisuje Nikola Semeráková, která studuje odbor Ochrany přírody na České zemědělské univerzitě.

Vysokoškoláci pracují také na projektech specifických pro maloobchod, jako je například revize vystavení zboží na prodejnách či 360° marketingová komunikace v retailu. Kromě pražské centrály Alberta se program Summer Internship koná také v distribučních centrech, kde se dva studenti věnují optimalizaci procesů a toku zboží.

Dynamika retailu

Pro řadu stážistů je pracovní zkušenost v Albertu tak pozitivní, že se s retailem rozhodnou spojit svou kariéru. Retail je překvapí šířkou záběru, rychlostí i dynamičností.

Během 13 ročníků prošla programem Summer Internship více než stovka studentů z různých vysokých škol ekonomického i dalších směrů. Stáže pro ně představují také příležitost k získání trvalé práce. Pracovat v Albertu začala více než desítka stážistů.

Zdroj a foto: Albert Česká republika