Mattoni představí cirkulární koncept občerstvení na závodě Nature Run v Liberci

Recyklace z lahve do lahve, to je to oč tu běží. Cirkularita PETu bude téma Nature Runu 5. 10. a bude provázet i všechny další závody pořádané RunCzechem. Mattoni dodá na šňůru RunCzech závodů speciální lahve vyrobené z 80% rPETu (recyklovaného PETu) a po závodě v Liberci poprvé z použitých lahví vyrobí nové lahve na další závod. Ukáže tak princip cirkularity PETu v praxi.

Jedná se o první akci tohoto typu v Česku

Cílem aktivity Mattoni je ukázat, že i u akcí jako jsou sportovní závody, lze ušetřit množství vyprodukovaného jednorázového plastu a díky správnému zpracování – recyklaci – lze eliminovat odpad na minimum. Nature Run v Liberci tak bude prvním závodem, který udrží laťku udržitelnosti a recyklace PETu na vysoké úrovni. Běžci spotřebované PETlahve od vody Mattoni budou beze zbytku zrecyklovány a poslouží pro výrobu lahví na další závod RunCzechu. Tím se uzavře recyklační kruh.

Speciální edice Mattoni

Nová Mattoni s 80% rPETu je speciální edicí určenou na závody RunCzechu a nebude běžně v prodeji. Odlišuje ji speciální etiketa, obsah neperlivé Mattoni zůstává stejný jako u vody na trhu. „Vytvořili jsme pro běžce speciální balení vody Mattoni s claimem Z lahve bude lahev především proto, abychom upozornili na fakt, že v současném systému třídění a recyklace plastů chybí důležitý princip cirkularity. Chceme ukázat, že nám dává největší smysl použít každou vypitou PET lahev pro výrobu lahve nové,“ říká David Hrubý z marketingového oddělení společnosti Mattoni 1873.

Zdroj: Karlovarské minerální vody, foto: Karlovarské minerální vody, Run Czech

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010