MARS hledá nové talenty mezi studenty

2020 zobrazení

Mars, globální výrobce cukrovinek, jídla a krmení pro domácí mazlíčky, zve nadějné studenty, aby prostřednictvím programu Mars Internship Experience nahlédli do světa vrcholného businessu a zažili jeho jedinečnou firemní kulturu. O tříměsíční program je zájem po celém světě a aktivně se do něj zapojuje i pražská kancelář, která nové talenty nabírá celoročně. Pokud se o možnostech stáže ve společnosti chcete dozvědět více, sledujte Mars profil na Proudly.cz.

Přestože je Mars rodinnou firmou s více než stoletou tradicí, společnost je pravým globálním hráčem s ambicemi měnit svět k lepšímu. Mars je známý jako prvotřídní zaměstnavatel, a to i díky jeho jedinečné kultuře, která zahrnuje podporu růstu vlastních Spolupracovníků, jak Mars své zaměstnance nazývá. Mars Internship Experience je pouze jeden ze způsobů, jak se studenti v Marsu mohou učit a růst.

“Stážisti jsou v Marsu zapojeni do smysluplné práce, přidávají hodnotu společnosti a mezitím sami získávají neocenitelnou pracovní zkušenost a příležitost k osobnímu růstu. Praktické aspekty umožňují stážistům použít a vyzkoušet své myšlení a poznatky na pracovišti, a tím pádem zvyšují jejich šance na zaměstnání. My si mezitím dáváme dobrý pozor, abychom pro ně vytvářeli příležitosti, jak ukázat svůj potenciál tím nejlepším možným způsobem,“ vysvětlila talent manažerka Martina Strnadová.

Tříměsíční program Mars Internship Experience má hned dvě obrovské výhody – pružnou pracovní dobu a svobodu navrhnout si svou práci tak, že sdělíte spolupracovníkům, jaké jsou vaše aspirace a zájmy. Oni následně dle toho vytvoří pozici, která vám bude nejlépe vyhovovat. 

„Pro studenta či absolventa bez předchozích pracovních zkušeností jsou dlouhé popisky pracovních pozic děsivé a demotivující, protože se musí sám sebe ptát: ‚Budu schopný tohle vše zvládnout?‘. Proto mě tolik lákal přístup Marsu ve stylu ‚navrhni si svou práci‘,“ řekla Tereza, současná stážistka v pražské kanceláři Marsu. 

Díky tomu, že stážisti mohou mluvit do náplni své práce, si Spolupracovníci mohou být jistí, že program bude užitečný jak pro samotné studenty, tak i pro Mars. Tato zodpovědnost je pro stážisty jen první z mnoha. „Během pravidelného firemního meetingu jsem mohla odprezentovat svou část projektu před zhruba 70 lidmi. Tuto příležitost jsem dostala už během prvního měsíce!“ řekla Lenka, stážistka pracující na projektu s cílem učinit pražskou kancelář Marsu ještě více přátelskou k domácím mazlíčkům. „Překvapilo mě, jak moc si mě kolegové cení už od prvního dne. Okamžitě jsem naskočil do projektů spojených s velkou zodpovědností, které v ostatních společnostech většinou ze začátku nebývají pro stážisty přístupné,“ doplnil Adam.

Stážista se už od úplného začátku stává součástí rodiny Marsu, sedí například ve stejné místnosti s členy leadership teamu. Jelikož pražská kancelář je zároveň centrem pro více středoevropských zemí, od některých kolegů ho naopak můžou dělit celé trhy. „Moje stáž je poměrně jedinečná, protože se svou manažerkou komunikuji virtuálně. Když jsem se to poprvé dozvěděla, byla jsem dost překvapená, jsem ale velmi ráda, že jsem získala tuto zkušenost a viděla, jak to funguje,“ řekla další stážistka Ludmila.

Studenti často od stáží očekávají zkušenosti ze skutečného světa, za prioritu ale pořád považují studium. Mars Internship Experience umožňuje obojí, a to díky lidskému přístupu a pružnosti. „Jsou tu talentovaní lidé, kteří jsou připraveni ti najít tu nejlepší pracovní pozici. Nemusíš se kvůli ničemu stresovat, jsi v dobrých rukou a bude o tebe dobře postaráno,“ shrnula přístup Ludmila. „Před svojí stáží jsem si nedokázala představit, jak to všechno funguje. Existují věci, o kterých se nemůžete dočíst v knížkách. Zvláště lidský faktor je něco, co si každý musí vyzkoušet sám, ve skutečném životě,“ řekla Tereza.

Mars hrdě podporuje rovnost mezi pohlavími, rovnováhu mezi prací a osobním životem a osobní růst po dobu celé kariéry. Společnost svým Spolupracovníkům nabízí různé pracovní benefity a opakovaně byla vyhlášena jedním z nejlepších pracovišť v Evropě v soutěži Great Place to Work. 

Zdroj a foto: Mars Multisales Central Europe