Které online aktivity v roce 2020 zvyšují prodeje?

91 % firem používá digitální marketing, přičemž nejčastějším marketingovým nástrojem na internetu jsou webové stránky. Průměrně vedou marketingové aktivity ke zvýšení obratu o 34 %. Přesto marketing není nejvýhodnější pro všechny. „Výjimku představují úzce specializované B2B firmy, pro které může být mnohem výhodnější strategií sales,“ říká CEO firmy myTimi Jan Skovajsa. Obrat těchto podniků se díky sales aktivitám zvyšuje v průměru o 29 % a vlivem marketingových aktivit o pouhých 12 %. Průzkumu společnosti myTimi se zúčastnilo 653 malých a středních podniků z České republiky.

Drtivá většina firem využívá digitální marketing

Digitální marketing používá 9 z 10 firem. Nejpoužívanějším nástrojem online marketingu jsou webové stránky, v závěsu se drží sociální sítě, SEO, PPC a mailing.

Nejvyužívanější sociální sítí je Facebook

Nejčastěji využívanou sociální sítí mezi malými a středními podniky je Facebook, pro marketingové účely ho využívá 89 % dotázaných firem. Druhou nejvyužívanější sociální sítí je YouTube (54 %), třetí a čtvrtou příčku obsadil LinkedIn (48 %) a Instagram (36 %). Především u B2B firem je zřetelný rozdíl při využívání sociálních sítí: oproti ostatním firmám jsou aktivnější na LinkedIn. K propagaci ho používá 62 % dotázaných B2B firem.

Dá se říct, že Facebook už je dnes standard. I firmy, které zde neinvestují do reklamy, mají alespoň facebookovou stránku, aby skrze ni mohly komunikovat se zákazníky. To, že je firma vyhledatelná na různých sociálních sítích, také zvyšuje její důvěryhodnost. Pravdou však je, že ne každé podnikání se hodí pro všechny sociální sítě a aktivitu na nich je vždy třeba důkladně promyslet,“ komentuje Jan Skovajsa, CEO firmy myTimi.

Dvě třetiny firem využívají sales

Sales ke své propagaci využívá 61 % malých a středních firem, většina z nich podniká v B2B prostředí. Nejčastější technikou je cold calling. Využívá ho 69 % firem, které uvedly, že jsou v oblasti sales aktivní.

Nejvýhodnější je sales pro B2B firmy s úzkou specializací

Navýšení obratu se opět liší dle zaměření firmy – stejně jako u předchozích otázek, i zde vybočují úzce specializované B2B podniky, kterým sales zvyšuje obrat v průměru o 29 %. Tyto firmy uvádí, že při využití sales mají až 3x vyšší míru konverzí než u ostatních marketingových aktivit. Ostatním firmám přináší sales navýšení obratu v průměru o 15 %.

Zdroj a foto: myTimi

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010