Kongres SAMOŠKA – obchod jako centrum komunity v obci

V období 21.–22. ledna 2020 proběhne v Clarion Congress Hotelu Olomouc 24. kongres Samoška. Na jednom místě se potkají nejdůležitější hráči tradičního trhu, zástupci centrál maloobchodních aliancí a družstev, jednotliví majitelé prodejen a jejich dodavatelé. Program kongresu se zaměří na téma obchodu jako centra komunity v obci.

Konferenční program odstartuje oblíbený mistr etikety Ladislav Špaček. Obchodníkům dá tipy, jak správně komunikovat se zákazníky a jak docílit, aby byl obchod místem, kam se lidé rádi vracejí. Upozorní na sociální roli obchodu jako centra dění v dané lokalitě.

S ministrem o podpoře obchodu

Pohledem na vývoj tradičního trhu v číslech přispěje Lubomír Mechura, ředitel pro vztahy s řetězci CZ & SK / CEE. Zaměří se na jednotlivé prodejní formáty, počet prodejen na tradičním trhu a jejich obraty a přinese také možný výhled do budoucnosti.

Kongres nabídne exkluzivní diskusi s Karlem Havlíčkem, vicepremiérem a ministrem průmyslu a obchodu ČR. Jak stát podporuje a dále plánuje podpořit obchod v menších obcích? Jaké dotace se chystají? V čem vidí obchodníci největší překážky svého podnikání? Odpovědi na tyto a další otázky nabídne diskuse s moderátorem Janem Pokorným, ředitelem zpravodajství Českého rozhlasu.

Konkrétní pohled na provozování prodejen v menších obcích pak přinesou starostové dvou z nich.

Karel Havlíček, vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu ČR

 „Bez prodejny nikdo neumře hlady, je ale součástí kultury v obci, základem místního života,“ říká Miloslav Hlavsa, ředitel Konzumu, obchodního družstva v Ústí nad Orlicí, který je součástí Skupiny Coop. Mluvit bude mimo jiné o tom, jak může obchod přispět k lepšímu životu komunity a udržitelnosti regionu.

Odpolední případové studie: vybavení prodejen a logistiku na tradičním trhu

Jaké jsou nejčastější nedostatky i silné stránky prodejen na českém tradičním trhu? S aktuálními výsledky z více než 6000 kontrolních návštěv prodejen účastníky seznámí Marek Juračka, majitel společnosti Elevatio. Na jeho zjištění navážou případové studie přestaveb a rozvoje prodejen Družstva CBA a Družstva Eso Market, které budou součástí odpoledního workshopu Nebojme se investovat! Logistická sekce pak nabídne případové studie zaměřené na přínosy a úskalí čtecích technologií ve velkoskladech, zvýšení flexibility pomocí centralizace logistiky a nákupu FMCG či řešení skladování a distribuce v několika teplotních režimech.

Registrujte si své místo včas zde a navažte nové obchodní kontakty na tradičním trhu!

Zdroj a foto: ATOZ Retail

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partner