Investiční skupina Portiva za necelé 2 miliardy korun získala největší obchodní centrum ve Středočeském kraji

Největší obchodní centrum ve Středočeském kraji Central Kladno má nového majitele. Od developerské skupiny Crestyl jej za téměř dvě miliardy korun získala do svého portfolia investiční skupina Portiva v joint venture se skupinou Micronix.

Objekt s 27 tisíci metrů čtverečních pronajímatelné plochy a více než 100 nájemci je unikátní především svou polohou v centru Kladna, jež je se svými více než 70 tisíci obyvateli největším městem v kraji. “Central Kladno má díky svému umístění dominantní pozici. Na rozdíl od velkých obchodních center v Praze ho navíc navštěvují téměř výhradně místní obyvatelé, pro které představuje nejen ideální místo ke každodennímu nakupování, ale i vyhledávanou lokalitu pro trávení volného času,” říká výkonný ředitel skupiny Portiva Pavel Svoreň.

Obchodní centrum v Kladně jsme stejně jako naše další projekty vybudovali s dlouhodobou vizí a ve vysoké kvalitě. Na začátku letošního roku jsme se rozhodli tuto naši investici uzavřít a prodat. Během prvních pěti let úspěšného fungování totiž centrum potvrdilo svou pozici na trhu a navíc se nám podařilo prodloužit smlouvy s nájemci. Od března získala exkluzivitu na vyjednávání právě Portiva. Kvůli pandemii koronaviru se proces transakce sice trochu zpozdil, ale nyní se již vše zdárně uzavřelo. Portiva tak získává do svého portfolia úspěšné regionální obchodní centrum s kvalitními nájemci s dlouhodobými smlouvami. Jsme rádi, že se novým majitelem stala právě Portiva, protože chce Central Kladno dále rozvíjet,“ říká Simon Johnson, výkonný ředitel developerské skupiny Crestyl.

Trvalého propadu zájmu o obchodní centra kvůli pandemií koronaviru se nový majitel Centralu Kladno neobává. Data podle Svoreně naopak ukazují, že se počet návštěvníků centra již vrátil k normálu. Portiva navíc Central Kladno převzala včetně nájemních smluv s nadstandardně dlouhou zůstatkovou dobou nájmu a do obchodního centra otevřeného v roce 2015 plánuje dále investovat. “Chceme posílit roli Centralu jako středobodu každodenního setkávání a v souladu se světovými trendy v retailu rozšířit nabídku volnočasových aktivit. Brzy se tak bude otevírat nová sauna, výhledově se Central Kladno rozroste i o nové kino,” popisuje Svoreň.

Financování akvizice obchodního centra, mezi jehož nájemce patří například maloobchodní řetězec Albert, prodejce sportovního vybavení Sportisimo či značky H&M a Starbucks, zajistila Portiva s partnery kombinací vlastních zdrojů a bankovních úvěrů ve spolupráci s Českou spořitelnou a J&T Bankou.

Pro skupinu Portiva představuje akvizice obchodního centra Central Kladno pokračování v její dlouhodobé investiční strategii. Do ní kromě komerčních nemovitostí spadají také obnovitelné zdroje energie, digitální služby v oblasti automotive či investiční fondy. V oblasti realit již portfolio skupiny Portiva zahrnuje například nákupní park v Ivančicích u Brna nebo administrativní budovu Astrid Offices v pražských Holešovicích.

Zdroj a foto: Portiva

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010