Distillery Kleiner rozšiřuje své portfolio prémiových pálenek o čirou meruňkovici

928 zobrazení

Novou tříletou meruňkovici Pure Apricot stáčí v těchto dnech v Distillery Kleiner, která je od roku 2017 součástí prostějovské Palírny U Zeleného stromu. Jedná se o první novinku, kterou tato místní palírna zaměřená na ultraprémiové pálenky pro letošek připravila.

Meruňkovicí Pure Apricot rozšiřuje Distillery Kleiner své portfolio čirých destilátů, mezi které se řadí mimo jiné například Kleiner Silver Plum ze švestek nebo Kleiner Wild Pin z divokých špendlíků. „Vysoce prémiové pálenky z Distillery Kleiner se těší oblibě v řadě michelinských restaurací a stále více si je žádají i gurmáni, kteří si potrpí na kvalitu. Meruňkovice v čiré podobě chutná výborně, ale doposud jsme ji na trh neuvedli. Proto jsme se rozhodli našim zákazníkům tento nový gastronomický zážitek zprostředkovat prostřednictvím destilátu Kleiner Pure Apricot,“ vysvětluje jednatel Distillery Kleiner Michal Šoman.

Čirá pálenka Kleiner Pure Apricot v sobě skrývá ovocně nasládlou a delikátně jemnou chuť meruněk s mandlovými podtóny. Vyznačuje se hřejivým dlouhým závěrem a středně intenzivní vůní s meruňkovým nádechem.

Práce na ní začala v Distillery Kleiner před čtyřmi lety ručním sběrem meruněk a následnou devítiměsíční fermentací kvasu z odpeckovaných plodů. „Po třístupňové destilaci byla pálenka uložena k tříletému odpočinku do kameninových nádob, kde zrála dodnes. Po stočení do láhví charakteristických pro destiláty Kleiner bude k dostání v omezeném počtu 500 kusů, což z této pálenky, podobně jako z ostatních od Distillery Kleiner, dělá nejen gurmánský zážitek, ale i sběratelskou edici,“ dodává k novince Michal Šoman.

Kleiner Pure Apricot bude možné zakoupit od dubna přes distributora pálenek Kleiner Ultra Premium Brands a jejich e-shopu nebo v podnikové prodejně Palírny U Zeleného stromu v Prostějově.

Zdroj a foto: Distillery Kleiner