Primární je pro nás ochrana našich zaměstnanců a našich zákazníků – Olga Stanley, Rossmann

1164 zobrazení

Aktuální situace v České republice není lehká jak pro lidi, tak i pro firmy nebo podnikatele. V této nové anketě našeho portálu Mistoprodeje.cz oslovujeme retailové odborníky z řad značek, řetězců, médií, výrobců POS produktů a realizátorů s cílem zjistit jejích aktuální situaci, potřeby a také i vyhlídky do budoucna.

V osmém dílu této ankety jsme oslovili paní Olgu Stanley, manažerku komunikace společnosti Rossmann spol. s r.o.

1. Jaké jsou okamžité dopady současných antivirových restrikcí na Vaší firmu a Vás osobně a čím se momentálně zabýváte/potýkáte nejvíce?

Okamžité dopady jsou znát ve všech směrech, nastartovali jsme u kancelářských zaměstnanců práci z domova, uzpůsobujeme veškeré plánované marketingové aktivity, upravujeme otevírací dobu našich prodejen, posílili jsme fungování naší zákaznické podpory i přes víkend, atd. Primární je pro nás nyní ochrana našich zaměstnanců. V rámci péče o jejich zdraví a bezpečnost jsme pro ně okamžitě zabezpečili mimo roušek také antibakteriální gely a mýdla, vitamíny na posílení imunity, rukavice atd. Musíme reagovat na neustále se vyvíjející se situaci a musíme všichni zůstat flexibilní… Chráníme také naše zákazníky, zejména se snažíme pomáhat seniorům v souladu s nařízením vlády.

2. Co by Vám v současné situaci nejvíce pomohlo?

Nejvíce by nám a celé společnosti pomohlo, aby se celá situace uklidnila a naše životy se vrátily do normálu. Každopádně v souvislosti s přijatými opatřeními a vyhlášeným nouzovým stavem  bychom asi nejvíce ocenili pomoc ze strany médií, aby nedocházelo ke zbytečné panice a spíše lidé respektovali nastavená pravidla. Například nošení roušky, dodržování hygienických pravidel a odstupu při nakupování. Disciplinovanost. Zároveň by nám určitě pomohla  konsistence vládních rozhodnutí, které musíme my obchodníci uvádět do praxe.

3. Jaký očekáváte vývoj na Vašem trhu a u Vás ve firmě do konce roku?

Nejsme schopni odhadnout další vývoj a pevně doufáme, že se situace okolo nás se již brzy zlepší a zákaznické nákupní chování s ním.

4. Kde vidíte prioritu pro zmenšení ekonomických dopadů současných restrikcí?

Prioritou by mělo být nešířit paniku a jakmile to bude možné, uvolnit vládní restrikce. Je nutné nyní spíše společnost uklidňovat, jelikož zbytečná panika způsobuje velkou nervozitu a nestandardní chování mezi lidmi.

Zdroj a koláž: redakce, foto: Rossmann a pixabay.com