Značku kvality Klasa získaly další výrobky

Oceněny byly například sýry z mlékárny Lacrum Velké Meziříčí, klobásy a párky od firmy Steinex nebo smetanový brusinkový jogurt z Chocně. Informoval o tom Státní zemědělský intervenční fond.

O tom, kdo značku získá, rozhoduje komise odborníků složená ze zástupců Ministerstva zemědělství, Potravinářské komory, Státní zemědělské a potravinářské inspekce nebo například Státní veterinární správy. Logo Klasa s modro-červeným písmenem A pomáhá spotřebitelům při nákupu: mohou se podle něj snadno orientovat mezi výrobky a vybrat ty, které jsou kvalitní.

V roce 2012 směřovalo na podporu značky Klasa 200 milionů korun. „Pro rok 2013 došlo ke snížení rozpočtu o 40 milionů korun u značky Klasa a o deset milionů u značky Regionální potravina, což povede k poměrnému omezení marketingových a komunikačních aktivit u obou značek,“ uvedl mluvčí Státního zemědělského intervenčního fondu Petr Hlavatý.
Národní značku kvality Klasa uděluje mimořádně kvalitním potravinářským a zemědělským výrobkům ministr zemědělství od roku 2003. Výrobce ji získává na tři roky a její udělování je součástí národního programu na podporu kvalitních potravin na tuzemském trhu. V současnosti mohou spotřebitelé nalézt značku Klasa na obalech celkem 1186 produktů od 220 českých a moravských výrobců.

 

 

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři