Zákaz nakupování o svátcích vadí více na venkově

Podle ankety, kterou deník MF DNES uskutečnil o státním svátku 5. července, vadí nově přijatý zákon o uzavřených velkých obchodech během státních svátků více na venkově než ve městech.   

Jak jsme psali na konci minulého měsíce, poslanci schválili zákon nařizující uzavření obchodů o velikosti nad 200 m2 v průběhu sedmi státních svátků v roce.

Deník MF DNES uskutečnil tento týden ve státní svátek v obchodních centrech rychlou anketu na téma, zda osloveným lidem bude vadit, když o státním svátku nebudou moci v zákoně určených obchodech nakupovat.

Z oslovených lidí deníku odpovědělo 98 osob, přičemž 53 z nich (54%) je zásadně proti tomuto schválenému zákonu.

tabulka ankety

Z názorů oslovených lidí vyplývá, že ve větších městech pociťují lidé dostatek menších obchodů, které mohou při státních svátcích navštívit. Naopak problémů se obávají lidé na venkově, neboť za většími nákupy dojíždějí právě v době, kdy nepracují, tedy i během státních svátků.

Irena Vlčková ze Svazu obchodu redaktorům deníku zmínila, že pokud by dělali tuto anketu na podzim, tedy ve státní svátky 28. září nebo 28. října, výsledky by byly ve větších městech a v Praze jiné, neboť v té době se nakupují věci na Vánoce.

Reportérovi Jakubu Pokornému se již dříve poslanci a ministři svěřili, že nakupují převážně v noci a o víkendech, neboť přes den nákup nestíhají uskutečnit. „Takže vlastně přijali zákon, který většina z nich prakticky nechtěla,“ dodává reportér.

 

Zdroj: redakce, MF DNES

Foto: firmy.cz

 

 

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010