Vietnamština v Makru

Řetězec vyšel vstříc této menšině a zprovoznil svou službu m-objednávka ve vietnamštině, informovala mluvčí Makra Romana Nýdrle.

Na celkovém objemu prodejů velkoobchodu se vietnamští zákazníci podílejí z osmi procent. Zákaznická skupina nezávislých maloobchodníků tvoří přibližně třetinu prodejů Makra, z toho podíl vietnamských zákazníků představuje asi 23 procent.

Nákupy zboží vietnamskými obchodníky v Marku vzrostly za letošní první čtvrtletí o 14 procent. „V rámci zkvalitňování služeb právě pro tuto skupinu zákazníků jsme například rozšířili náš tým o vietnamské kolegy v různých odděleních a zprovoznění služby m-objednávka v jejich rodném jazyce je dalším krokem k jejich spokojeným nákupům u nás,“ uvedla mluvčí řetězce Romana Nýdrle.

Překlady textů do vietnamštiny nejsou podle řetězce tak jednoduché, jako například do angličtiny nebo slovenštiny. „Skladba a tvorba výrazů je natolik odlišná od evropských jazyků, že se i jednoduchý dvouslovný výraz typu ‚Můj účet‘ dá přeložit šesti různými způsoby,“ uvedl e-commerce manažer společnosti Makro Josef Suchánek.

 

 

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010