V Dubaji vznikne největší nákupní centrum Pasáž světa

Nejnovější verze projektu počítá s tím, že nákupní zóna se bude rozkládat na 743 tisících metrech čtverečních, sdělil v sobotu dubajský premiér, šajch Muhammad bin Rašíd Maktúm.
Nákupní centrum by se mělo jmenovat „Mall of the World“, což se by se dalo přeložit jako „Nákupní pasáž světa“. Plány obřího nákupního centra emirát představil poprvé už před osmnácti měsíci.

Šajchovo oznámení tak naznačuje brzké zahájení výstavby projektu, uvedla agentura Reuters. Premiér nesdělil, kdy má být projekt dokončen, ani kolik bude stát. „Projekt bude budován ve fázích v návaznosti na postupný rozvoj  rodinné turistiky v Dubaji,“ uvedla společnost Dubai Holding, která je osobním investičním nástrojem šajcha Muhammada.

Nákupní centrum bude propojeno sedmi kilometry promenád se zábavním parkem, kinosály, stovkou hotelů a dalších ubytovacích zařízení. Celý komplex bude schopen pojmout 180 milionů návštěvníků ročně. Dubaj se stále ještě plně nevzpamatoval z dluhové krize, do níž upadl před pěti lety po pádu cen realit. Mezinárodni měnový fond emirát upozornil, že záplava nových realitních projektů by mohla v emirátu vyvolat další cyklus boomu a krachu. Místní činitelé ale věří, že tentokrát budou schopni rizika zvládnout.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

Podporujeme