Společnost ELOPAK slaví 60 let

Norská společnost ELOPAK, která je jedním z hlavních světových dodavatelů obalových a plnících systémů pro tekuté produkty, letos slaví 60 let od svého založení. Mezinárodnímu úspěchu vděčí především díky objevu obalového kartónu Pure-Pak®, který dnes ELOPAK dodává do více jak 30 zemí světa.

Zakladateli společnosti Elopak byli norský inženýr papírenského průmyslu Christian August Johansen a Johan H. Andresen, spolumajitel tabákové společnosti. Název Elopak je zkratkou European Licensee of Pure-Pak. Poté, co společnost získala licenci pro své obaly Pure-Pak®, zahájila 11. února 1957 v norském městě Spikkestad produkci. Použití nového obalového systému znamenalo revoluci především v oblasti mlékárenského průmyslu.

ELOPAK_01 (1)

Význam obalu Pure-Pak® tkví především v jeho složení, které zabezpečuje minimální hmotnost při dosažení maximální pevnosti. Disponuje vlastnostmi, jakými jsou nepropustnost světla, zajištění dokonalé hygienické ochrany výrobku a zamezení provlhnutí obalu, proniknutí mikroorganismů a kontaminace výrobků. Tato přidaná hodnota zachovává nutriční vlastnosti stejně jako přirozený obsah živin a vitaminů. Navíc je ekologický a nezatěžuje životní prostředí. Díky tomu se tento produkt stal zlomovým objevem ve světě, který do té doby používal pouze skleněné lahve.

V roce 2011 Elopak rozšířil své portfolio o plnící systém Pure-Pak® Aseptic, který zavedl nový trend v technologii aseptického plnění. Speciální zařízení splňuje nejvyšší výrobní nároky, zrychluje výrobu – produkuje více jak 12 000 balení za hodinu a znamená výraznou úsporu výrobní plochy. Roku 2013 Elopak navíc úspěšně zahájil výrobu Roll Fed aseptického obalového materiálu a rozšířil tak možnosti podnikání pro stávající i nové zákazníky. Největšími světovými mlékárenskými podniky spolupracujícími se společností Elopak jsou například holandská mlékárna Campina, norská mlékárna Tine BA či švédské společnosti Milko a Arla. Elopak má 40 poboček ve 30 zemích, které řídí 11 vlastních výrobních závodů a tři partnerské producenty. V roce 2016 činila celosvětová produkce 12,9 miliard kartonů Pure-Pak®.

 

Na českém trhu působí společnost Elopak od roku 1991 a od té doby výrazně podpořila rozvoj obalového trhu v České republice. Systémy Elopak používají tradiční české mlékárny MADETA a.s., Moravia Lacto a.s., OLMA a.s., Mlékárna Čejetičky, spol. s r.o., Mlékárna Valašské Meziříčí, spol. s r.o., Pragolaktos, a.s. i česká pobočka mezinárodního výrobce a distributora nealkoholických nápojů PepsiCo CZ.

 

Zdroj a foto: ELOPAK

 

 

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010