Skupina Kofola se rozrostla o chorvatskou společnost Studenac

Slovinská společnost Radenska, člen skupiny Kofola, úspěšně dokončila akvizici chorvatské společnosti Studenac. Ta je známá především svými stejnojmennými minerálními vodami. Produktové portfolio Radenske se díky této akvizici rozšíří o přírodní minerální vodu Studenac, pramenitou vodu Studena a sirupy Lero. Tato akvizice zásadně posílí pozici Radenske a skupiny Kofola v adriatickém regionu.

studenac_products

Smlouva o prodeji Studenacu mezi Radenskou a Podravkou byla podepsána 20. září tohoto roku. Zahrnovala řadu podmínek, které měly být naplněny před převodem vlastnického práva. Vzhledem k tomu, že všechny tyto podmínky byly splněny, Radenska se stala majitelem 100% podílu ve společnosti Studenac a firma se dnešním dnem stává součástí skupiny Kofola.

Marian Šefčovič, generální ředitel společnosti Radenska, si chválí akvizici firmy Studenac, přičemž zdůrazňuje význam akvizice při budování postavení na trhu jak v Chorvatsku, tak v širším regionu.

Milujeme lokální značky a jejich příběhy. Studenac je přesně takovou značkou a my uděláme vše, co je v našich silách, aby firma byla na trhu ještě úspěšnější. Studenac nyní potřebuje vlastní dávku omlazující pramenité vody, a to je to, co dobře umíme. Budeme také pracovat se spoustou synergických efektů, které jsme v procesu akvizice identifikovali. Máme pro to k dispozici kvalitní lokální tým, který zná velmi dobře zvyklosti místního regionu. Abychom zachovali kontinuitu výroby, všichni zaměstnanci firmy Studenac se stali našimi zaměstnanci,“ uzavírá Šefčovič.

 

Zdroj a foto: Kofola

 

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010