Šampony Head & Shoulders společnosti Procter & Gamble budou jako první na světě baleny do recyklovatelných lahví

Společnost Procter & Gamble oznámila, že značka Head & Shoulders (H&S), světová jednička na trhu se šampony, uvede první recyklovatelnou šamponovou lahev na světě, která bude až z 25 % vyrobena z recyklovaného odpadního plastu z pláží. 

h_s_beach_bottle

Ve spolupráci se společnostmi TerraCycle a SUEZ, které se zabývají recyklací, bude tato inovace letos v létě uvedena ve Francii jako limitovaná edice lahví H&S v Carrefouru, jednom z předních světových maloobchodních řetězců. Tyto lahve budou představovat největší světovou výrobní sérii recyklovatelných lahví vyrobených částečně z recyklovaného plážového plastu od konečného spotřebitele (tzv. PCR) a půjde o vůbec první významný krok při tvorbě jedinečného dodavatelského řetězce s podporou tisíců dobrovolníků a stovek neziskových organizací sbírajících plastový odpad, který se nachází na plážích.

„Cítili jsme, že nejprodávanější šamponová značka by měla udávat směr také u inovací v oblasti udržitelnosti, a víme také, že naše iniciativa bude ke stejnému kroku motivovat celé odvětví,“ uvedla Lisa Jennings, která ve společnosti Procter & Gamble zastává pozici Vice President, Head & Shoulders and Global Hair Care Sustainability Leader. „Máme štěstí, že díky vynikajícímu partnerství se subjekty TerraCycle a SUEZ můžeme tuto vizi také realizovat.“

Společnost Procter & Gamble dále oznámila, že v Evropě bude do konce roku 2018 víc než půl miliardy ročního objemu lahví obsahovat až 25 % recyklovaného plastu od konečného spotřebitele. To představuje více než 90 % všech lahví v oblasti péče o vlasy prodávaných v Evropě v rámci portfolia vlajkových značek společnosti Procter & Gamble v kategorii péče o vlasy, např. Pantene či Head & Shoulders.

Tento projekt bude každoročně potřebovat 2600 tun recyklovaného plastu, tedy stejnou hmotnost jako osm plně naložených letounů Boeing 747. Procter & Gamble v obalech využívá recyklovaný plast od konečného spotřebitele již více než 25 let a dnešní oznámení je důležitým krokem na cestě společnosti dosáhnout firemního cíle do roku 2020, a to zdvojnásobit využití recyklovaného plastu od konečného spotřebitele v obalech.

Podle nadace Ellen MacArthur Foundation (EMF) ekonomika ročně přichází o 95 % hodnoty plastového obalového materiálu v ceně 80–120 miliard dolarů. Nadace upozorňuje, že pokud bude současné tempo pokračovat, bude do roku 2050 v moři (z hlediska hmotnosti) více plastů než ryb.

„V Procter & Gamble věříme, že hlavní jsou činy, ne slova. Zvýšená míra využití recyklovaného plastu od konečného spotřebitele v rámci našeho portfolia značek v oblasti péče o vlasy poukazuje na naše stálé úsilí o skutečnou změnu,“ dodala Virginie Helias, působící ve společnosti Procter & Gamble na pozici Vice President of Global Sustainability. „Recyklovatelná šamponová lahev produktu Head & Shoulders vyrobená částečně z plážového plastu představuje vůbec první podobný počin v kategorii péče o vlasy. Vyšší míra využití recyklovaných plastů v obalech našich vlajkových značek, jako jsou Pantene či Head & Shoulders, spotřebitelům usnadňuje výběr udržitelnějších produktů, a to bez jakýchkoli kompromisů. Sami jsme sice hrdi na to, čeho jsme již dosáhli a na čem pracujeme, víme ale, že mnohem víc práce je ještě před námi.“

„Toto partnerství představuje pro TerraCycle důležitý krok. Jsme hrdi, že na tomto průlomovém produktu můžeme spolupracovat s jednou z největších světových značek. Tvorba první recyklovatelné šamponové lahve z plážového plastu na světě představuje počátek důležité cesty. Vzhledem k tomu, že kruhová ekonomika získává více podpory, doufáme, že s ekologickými dodavateli budou spolupracovat i další globální značky a že využijí svého vlivu a budou ke změně ve prospěch životního prostředí motivovat i ostatní,“ domnívá se generální ředitel společnosti TerraCycle Tom Szaky.

„Toto partnerství mezi subjekty SUEZ, TerraCycle a Procter & Gamble představuje podnětný krok k vytvoření vůbec první recyklovatelné šamponové lahve na světě vyrobené z plážového plastu. Věříme, že další organizace budou spolupracovat s jinými poskytovateli, a dosáhnou tak zásadních změn v oblasti životního prostředí, a to nejen v tomto odvětví, ale také v jiných sektorech. V devíti specializovaných zařízeních na zpracování plastů po celé Evropě společnost SUEZ již nyní produkuje 170 000 tun vysoce kvalitních recyklovaných polymerů,“ řekl Jean-Marc Boursier, Group Senior Executive VP odpovědný ve společnosti SUEZ za oblast Recycling & Recovery Europe.

 

Zdroj a foto: Procter & Gamble

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010