Nový výdejní automat na máslo

V Praze na Masarykově nádraží byl nainstalován speciální automat, který vydává čtvrtku másla, tedy jeho tradiční 250g balení. Cena másla, které se aktuálně pohybuje v rozmezí 55-70 Kč, je skutečně akční – pouhých 15 korun. Zákazníkem se může stát ale jen ten, který zaplatí bezkontaktně mobilem pomocí služby Android Pay. Tento automat bude na tomto frekventovaném pražském místě stát naposledy dnes. 

Automat na pražské Masarykovo nádraží umístila společnost Mastercard ve spolupráci s bankou Moneta Money Bank. Je k dispozici ale klientů nejen Monety, ale také zákazníkům mBank, J&T Banky a Komerční banky. Všechny tyto čtyři banky totiž nově podporují placení mobilem pomocí systému Android Pay.

    

Automat zvaný zjednodušeně Máslomat je naplněn kostkami 250gramového másla od Madety s maximální kapacitou 200 kusů. Zákazníkovi stačí k automatu jen přiložit mobil s operačním systémem Android, který je pomocí aplikace jedné z bank propojený s platební kartou, a máslo je k dispozici. Pořízení aplikace je zdarma, stejně tak za platbu nejsou žádné další poplatky, jako při placení běžnou platební kartou.

Akce na máslo za 15 korun měla být původně omezena pouze do pátku 8.prosince, ale pro velký zájem byla prodloužena i na tento týden, do dneška do 14. prosince.

U stánku je stálá obsluha, která informuje o použití automatu a poradí s jednotlivými kroky výdeje. Zboží se do automatu pravidelně během dne doplňuje. Počet kostek, které si lidé mohou najednou koupit, je omezen na 3 kusy na den.

Česká republika je v první dvacítce zemí, kde se systém spouští. Slovensko by mělo podle společnosti následovat v dohledné době. Android Pay už dva roky funguje například v USA.

Jednou z podmínek podpory Android Pay je mít zařízení s Androidem 4.4 a vyšším. Přístroj také musí podporovat systém NFC, aby se mohlo zařízení zkontaktovat s mobilem. Podíl uživatelů Androidu se starší verzí systému (nižší než Android 4.4) je celosvětově kolem sedmi procent, v Česku by měl být podle odborníků nižší.

 

Systém je podle Googlu bezpečný. Při platbě se vytvoří virtuální kód, který se přiřadí k jednotlivé transakci. Metoda však neodesílá při platbě číslo platební karty ani si jej ukládá do telefonu. Až při platbě nad 500 korun bude třeba zadat PIN nebo odemknout obrazovku, což při limitované ceně 45 korun na osobu není v tomto případě potřeba.

 

Zdroj: mobil.idnes.cz, redakce

Foto: Miroslav Oupic

 

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010