Lidl staví v Pardubicích novou prodejnu

7082 zobrazení

Před několika dny byly zahájeny stavební práce na nové prodejně Lidl v Pardubicích. Stát bude v ulici Hůrka a otevření je naplánováno na první pololetí letošního roku. Zákazníci se zároveň mohou těšit už na třetí prodejnu Lidl ve městě. 

Nová prodejna zaujme na první pohled moderním architektonickým pojetím. To se odráží ve vzdušném a velkoryse pojatém vnitřním prostoru s dostatkem denního světla, které zajistí prosklená část fasády. K příjemnějšímu nakupování přispějí také širší uličky, pokladny s velkou odkládací plochou, nebo dřevěné prvky sjednocené v dekoru světlého dubu či použité
barvy. K dispozici bude i pohotovostní toaleta s místem pro přebalování dětí. Součástí prodejny bude pekárna, v nabídce pak budou převažovat čerstvé potraviny. Prodejna bude jednopatrová, přičemž při stavbě bude rovněž myšleno na zaměstnance. Ti se mohou těšit na moderní zázemí.

Výstavbou nové prodejny reagujeme na četná přání našich zákazníků nejen v Pardubicích, ale i v jejich okolí. Novým konceptem pak chceme dostát jejich nárokům, které se za poslední roky výrazně změnily. Přineseme jim komfortnější nakupování od začátku až do konce.  Neméně důležití jsou pro nás ale naši zaměstnanci, kterým tento stavební koncept přinese kromě optimalizovaného uspořádání skladových ploch i velkorysé zázemí s optimálními odpočinkovými prostory,” okomentovala výstavbu tisková mluvčí společnosti Lidl Zuzana Holá.

Samozřejmostí pak bude prostorné parkoviště. Vybaveno bude parkovacími místy o šířce 2,70 m, což je o 20 cm více než standardní parkovací stání. Vyčleněna tu budou i parkovací místa pro rodiny s dětmi. Pro ně budou k dispozici i speciální vozíky pro upevnění autosedačky či dětské nákupní vozíky. 

Velmi důležitým aspektem nové budovy je její ekologická šetrnost. Prodejna bude využívat odpadní teplo z technologie chlazení. K ochraně životního prostředí přispějí lepší tepelně-izolační vlastnosti budovy, efektivní systém podlahového vytápění a chlazení a použití ekologických chladicích technologií. Uvnitř prodejny i na parkovišti se bude svítit úsporným LED osvětlením.

Termín otevření nové prodejny je naplánován na první pololetí letošního roku. Půjde o třetí prodejnu Lidl v Pardubicích. Stávající prodejny jsou otevřeny v ulici Bělehradská a na Palackého třídě.

Zdroj a foto:Lidl

RELATED ITEMS