Legendární nealkoholické pivo Pito uspělo v mezinárodní soutěži v Londýně

První československé nealkoholické pivo Pito z budějovického Pivovaru Samson slaví mezinárodní úspěch. V prestižní soutěži World Beer Awards získalo stříbrnou medaili pro Českou republiku. K legendárnímu Pitu si v poslední době nalézá cestu stále víc zákazníků.

Pito má důležité místo v našem portfoliu už desítky let. Nyní získalo nejdůležitější cenu od listopadu 1989 – stříbrnou medaili v mezinárodní soutěži World Beer Awards v Londýně. Je to jasný důkaz kvality nápoje, který vznikl před více než 40 lety použitím metody řízeného kvašení. Pito si v poslední době pochvaluje stále víc zákazníků, plánujeme postupný nárůst jeho výstavu, který loni činil 7000 hektolitrů,“ říká generální ředitel Pivovaru Samson Daniel Dřevikovský.

Pivovar Samson zaznamenal v soutěži World Beer Awards historický úspěch, kromě Pita uspěl i Samson 12. Stal se nejlepším českým ležákem vařeným v České republice. „Máme z toho obrovskou radost, kvalita se dokáže prosadit i v klání, ve kterém o výsledku rozhodovali špičkoví pivní someliéři,“ dodává Dřevikovský.

Pito je historicky prvním československým nealkoholickým pivem. Bylo důsledkem rozvoje automobilismu na silnicích v 70. letech 20. století. Pivovarníci kvůli tomu dostali za úkol vyrobit nealkoholické pivo pro řidiče. Odborníci z Jihočeských pivovarů v Českých Budějovicích vyvinuli nápoj Pito, jehož název je zkratkou slov pivo a auto.

Díky masivním investicím AB InBev jsme v posledních letech zvýšili kvalitu všech piv, Pito není výjimkou. Máme pozitivní reakci na Pito od londýnských porotců i od našich zákazníků, a to nás těší dvojnásob,“ říká manažerka kvality a vedoucí laboratoře Pivovaru Samson Kateřina Leštinová.

Pivovar Samson díky Pitu podporuje i společensky prospěšné akce. Letos se zapojil do projektu Českého svazu pivovarů a sladoven Řídím, piju nealko pivo. O Velikonocích tak při silničních kontrolách dostali ukáznění řidiči v Českých Budějovicích právě Pito.

Nealkoholické pivo z Pivovaru Samsonu nechybělo ani o víkendu při cyklistickém závodu z Českého Krumlova na Kleť. Vítězové dospělých kategorií dostali jako odměnu Pito, ideální nápoj po fyzické únavě. Výherci ocenili chuť Pita, které po jisté odmlce opět strmě stoupá na žebříčku českých nealkoholických piv.

Pivovar Samson, a.s., České Budějovice patří do portfolia společnosti AB InBev, která je největším světovým pivním koncernem. Mezi jeho další značky patří například Stella Artois, Corona či Foster´s. Česká republika jako pivní velmoc si v jeho portfoliu získává čím dál důležitější postavení, čemuž napomáhá investování do tradičních značek, jako je právě Samson.

 

Zdroj: Pivovar Samson

Foto: Pivovar Samson, World Beer Awards