Již po druhé v tomto roce se měsíčním vítězem v soutěži POP Star stává Radegast

Vystavení Radegast, jejímž zadavatelem a klientem je společnost Plzeňský Prazdroj, se stává zážitkem nejen pro chuťové buňky. Nově totiž zákazníky zaujme i prezentací při samotném nákupu, kterou vytvořilo designové studio Ondřej Balajka.

Díky originálnímu vystavení dýchne na zákazníky drsná příroda beskydských hor i v uličkách supermarketu. Perfektně vychlazené pivo čeká v kamenném jezírku, odkud si ho zákazník může vytáhnout za zvuků vzdálené bouřky.

Příběh ryzí hořkosti

Plzeňský prazdroj, majitel značky Radegast, nově sází na budování zákaznického zážitku. Zrodil se tak nový projekt, který má zákazníkům oblíbené pivo přiblížit. V pilotní fázi Prazdroj počítá s originální prezentací značky ve 20 obchodech. „Chceme, aby lidé zažili značku Radegast na vlastní kůži. Proto jsme v obchodech v rámci pilotního projektu vytvořili místa, která nakupující lákají k interakci,“ shrnuje Pavel Císař, který má v Prazdroji na starosti retailový prodej.

Střípek hor mezi regály

Vystavení se obvykle vyrábí z levného kartonu nebo plastu, zde však byla příležitost využít skutečně kvalitní materiály. Jako dominantu regálového čela studio zvolilo 3D sochu boha Radegasta. Vytvořili ji opravdu realisticky a doplnili o podstavec z ručně modelovaných skal. Nechybí divoká zeleň ani autenticky vypadající mech. Tráva „obrůstá“ dokonce i elegantní logo Radegastu, umístěné na boku. Kamenný bůh střeží lákavě nasvícené police s lahvemi Radegast, které nedočkavě čekají, až si je zákazníci odnesou domů. V jezírku s tekoucí vodou pak žíznivce potěší vychlazené plechovky s pořádně hořkým pivem.

Doušek piva za zvuků bouřky

Při návrhu studio Balajka pamatovalo i na další smysly. Součástí vystavení je proto i působivý bouřkový mrak, který se vznáší nad hlavami nakupujících. Ten však není pouze na koukání, neboť je propojen s dřevěnou kládou položenou u jezírka. Padlý strom láká zákazníka ke zkoušce svalů nápisem: „Zvedni a zažij sílu přírody.“ A když spotřebitel výzvu přijme, začnou se dít věci. Svůj orchestr totiž rozehrají hromy a blesky. Zákazník tak odchází k pokladně za zvuků letní bouřky. Celé interaktivní vystavení  Radegast si můžete prohlédnout zde na videu.

Projekt měla ze strany klienta Plzeňský Prazdroj a.s. na starosti Lucie Pazderská: „Pivo vždy bylo, je a bude o emocích a naším hlavním cílem je nyní přenést tyto emoce i na prodejní plochu. Proto jsme společně s Ondrou Balajkou vytvořili vystavení, díky kterému můžou naši zákazníci Radegast opravdu „navnímat“ a tím se umocní i jejich zážitek z nakupování. Spolupráce s Ondrou fungovala naprosto skvěle a jsme moc rádi, že se nám společně podařilo vytvořit takto unikátní vystavení.“ 

Vítězný diplom v soutěži POP Star za měsíc duben převzala společně s Ondřejem Balajkou, Chief designer společnosti Lucie Pazderská, Commercial Excellence Project Manager v Plzeňském Prazdroji. Slavnostního předávání, které proběhlo v prostorách Plzeňského Prazdroje v centru Prahy, se za ppm factum zúčastnila Michaela Klobásková, ředitelka divize Retail Audit a Jana Follprechtová, redaktorka portálu mistoprodeje.cz.

Soutěž „P.O.P. STAR“ je odbornou soutěží POP (point of purchase) reklam a sekundárních vystavení v místě prodeje, kterou pořádá portál mistoprodeje.cz ve spolupráci s divizí RETAIL AUDIT společnosti ppm factum.

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři