Gigasport zavřel všechny prodejny

Rakouská obchodní skupina Kastner & Öhler již zavřela všech 11 tuzemských prodejen se sportovními potřebami a módou Gigasport. Poslední obchody Gigasport ukončily provoz v úterý. Stejný osud postihl také jedinou slovenskou prodejnu Gigasport v Bratislavě. Informace je k dispozici na webu Gigasportu, jehož rakouští vlastníci se rozhodli opustit český a slovenský trh.

Obchodní řetězec Gigasport, který patřil mezi čtyři hlavní hráče na českém trhu se sportovními potřebami, první tuzemskou prodejnu otevřel v roce 1997. Rakouská společnost byla prvním velkým zahraničním prodejcem sportovního zboží, který expandoval do Česka.

Oživení prodejů by stálo příliš

Ředitel skupiny Kastner & Öhler Andreas Zinschitz rozhodnutí zavřít 11 českých a jednu slovenskou prodejnu Gigasport zdůvodnil tím, že se jejich hospodaření výrazně zhoršilo a výhled není příznivý. Rakouská firma by podle něj musela znovu investovat značné částky do oživení prodeje v Česku a na Slovensku, takže raději zvolila variantu zavření prodejen.

Gigasport se v Česku potýkal s výrazným poklesem tržeb. V roce 2010 se jeho tržby propadly z 589 milionů korun v roce 2009 na necelých 420 milionů korun. Hospodaření tuzemských prodejen skončilo v roce 2010 ztrátou 1,4 milionu korun.

Skupina na začátku letošního roku podnikala v Rakousku, Česku, Slovinsku a na Slovensku, kde dohromady provozovala 49 prodejen.

 

 

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

Podporujeme