Deichmann otevře v Česku dalších padesát prodejen

Obuvní řetězec Deichmann, který je jedničkou na domácím trhu s obuví, chce v Česku dál expandovat. V dalších letech otevře 30 až 50 nových prodejen. Nyní jich má sto. Loni obrat firmy vzrostl o 2,5 procenta na 1,6 miliardy korun. V příštím roce chce firma spustit e-shop.

“V České republice vidíme potenciál šesti až deseti nových prodejen ročně. To představuje investice okolo 6,8 milionu korun na nově otevřenou prodejnu,” uvedl jednatel firmy Karel Madzia. Deichmann prodal loni v Česku 3,28 milionu párů bot.

Deichmann plánuje v ČR také spustit internetový obchod. “Vycházíme z toho, že by se tak mohlo stát začátkem roku 2014,” dodal Madzia. Orientaci na český trh podle něj podtrhuje i skutečnost, že firma až 15 procent sortimentu vytváří speciálně pro Česko.

“Zákazníci jsou citliví na cenu a orientují se podle nejlepšího poměru ceny a kvality, zvláště v současné hospodářské krizi. Patrně nejvíce klesají výdaje za elegantní business oblečení, nejméně za obuv,” uvedl předseda správní rady společnosti Heinrich Deichmann.

Řetězec Deichmann otevřel v ČR první prodejnu v roce 2003, v současnosti zaměstnává v Česku 677 pracovníků.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

Podporujeme