Čerstvě upečená pizza z automatu

Pizzomaty nejsou ve světě novinkou, dosud však neuměly těsto samy připravit. Až nejnovější stroj během pár vteřin sám uhněte mouku s vodou a hotové těsto vylisuje. Zhruba za dvě až tři minuty už může zákazník konzumovat hotovou pizzu. Výběr má ze čtyř druhů o průměru 27 centimetrů. Pokud by však chtěl třeba více sýra nebo pizzu bez oliv, má smůlu.

Stejně jako sám pizzomat, také všechny potřebné ingredience jsou z Itálie. „Jiné být nemohou, protože by stroj zničily,“ tvrdí Pavel Rohla, ředitel nákupu společnosti Westpay, která je výhradním distributorem těchto automatů pro ČR, Slovensko a Německo.

Společnost Let’s pizza automaty v Česku nabízí formou franšízových licencí, první tři pizzomaty v zemi však spravuje sama. Stojí v obchodním centru Harfa v Praze, v prodejně Marko na Proseku a v prostorách kina Ládví. Firma Westpay má rozjednáno dalších dvacet míst, mezi nimi například Masarykovo nádraží, Hlavní nádraží a některé nemocnice.

Nový majitel za stroj zaplatí 750 tisíc korun bez DPH, firmě pak odvádí pravidelné měsíční poplatky, které zahrnují i servis. Rohla nechtěl jejich výši upřesnit. „Závisí to na několika věcech, například počtu automatů,“ uvedl. Suroviny doplňuje technik, kterému se pizzomat sám přihlásí, když docházejí. „Technik například může dostat zprávu, že za tři týdny bude chybět ingredience na omáčku,“ popsal.

Doporučená cena pizzy je 76 korun bez DPH, tedy kolem 92 korun s daní. Zaplatit je možné jen v hotovosti. Firma na svém webu uvádí předpokládanou návratnost investice 7 až 16 měsíců, tak rychle se však peníze v tomto byznysu zřejmě nevrátí. Uvedená kalkulace totiž nezahrnuje náklady na elektřinu, pronájem automatu a servis.

Společnost Let´s pizza se snaží stroje umísťovat poblíž nápojových automatů, samy totiž pití nenabízejí. Kdyby chtěl zákazník jídlo reklamovat, musí si zavolat na bezplatnou linku a počkat, až přijde obsluha automatu.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010